Amasya İtimat

 “BİLGE KAĞAN” Hatıra Ormanının dikimi gerçekleştirildi. 

Haber: Edip Ahmet Ceylan

Milli Mücadele’nin 100. Yılına ithafen, Türk Ocakları Amasya Şubesi tarafından kurulan BİLGE KAĞAN” Hatıra Ormanının dikimi gerçekleştirildi. 

Amasya Sevincer Köyü Mevkii’nde gerçekleştirilen hatıra ormanının açılışı Covid-19 kurallarına uygun bir şekilde sınırlı sayıda Ocak yönetiminin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türk Ocakları Amasya Şube Başkanı Ahmet Zeytünlü açılış ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Ocakları arasında yapılan protokol gereğince Milli Mücadele’nin 100. Yılı vesilesi ile ülkemizin birçok şehrinde Türk büyüklerinin isimlerini taşıyan Hatıra Ormanlarının oluşturulmasına karar verilmişti.

Bu doğrultuda Türk Ocakları Amasya Şubemiz tarafından Milli Mücadele’nin 100. yılına ithafen Amasya Sevincer Köyü hudutları içinde, Türk Ocakları Amasya Şubesi “BİLGE KAĞAN”   Hatıra Ormanı Amasya’mıza kazandırıldı.

Hatıra Ormanının Amasya’mıza kazandırılmasında emeği geçen başta Türk Ocakları Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığına Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.Haber: Edip Ahmet Ceylan

Yorum Ekle