BELEVİLİLER İSTANBUL’da FARKLI BİR GÜN YAŞADI

İstanbul’da faaliyet gösteren Belevi Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 22 Temmuz 2018 Pazar günü geleneksel hale getirdiği yedinci yaz pikniğinde köylüleri ile bir araya gelerek farklı bir gün yaşadılar.

Büyük bir kalabalığın katılımı ile gerçekleşen pikniğe; Taşova Dernekler Federasyonu Genel Başkanı TAŞDEF Nasan Sevran, Amasya İl Derneği Başkanı Mehmet Parlak, Destekliler Derneği Başkanı Salih Turgut(aynı zamanda etkinliğin sunuculuğunu da yaptı),  Çaydibi Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, Esençay Derneği Başkanı Ahmet Usta, Elmakırı Derneği Başkanı Volkan Karşı, Türkmendamı Dernek Başkanı Ersoy Kahraman, Kumlucalılar Derneği Başkanı Mehmet Önder, Dereli Derneği Başkanı Mehmet Demirbağ, Belevi Dernek Başkanı Hacı Taşova ve dernek yönetimi ile Belevililer ve davetliler katıldı. Şenlik ağalığını; ilçemizde galericilik yapan Belevi köyünden Hüseyin Taşova altı bin beşyüz lira bedel ödeyerek aldı.

Başakşehir, Kayabaşı piknik alanları dördüncü kapı C 2 bölgesinde gün boyu devam eden etkinlikte Orkestra Alpaslan eşliğinde katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

Yorum Ekle