Taşova Belediyesi İşçileri Toplu Sözleşme İmzaladı

Taşova ilçe Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanı makam odasında yapılan törende işveren adına Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile Belediye-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen 37 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi protokolünü imzaladı.

Belediye Başkanı Öztürk: “Yapılan görüşmeler sonucu Taşova Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında üç yıllık bir sözleşme imzaladık.İşçi maaşları ile ilgili çok şey söylenebilir.Yapılan yeni sözleşmede ülkemiz, ilçemiz geçim standartları ve Belediyemizin de imkanları  göz önüne alınarak bir uzlaşma sağlandı.Yapılan yeni sözleşme ile Belediye Başkanı olarak işçi arkadaşlarımız benden bile daha fazla zam almış oldular.Biz elimizden gelen imkanın en iyisini vermeye çalıştık.Yapılan yeni sözleşme herkese hayırlı olsun” dedi.

Belediye-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Şen: “Belediye Başkanımızın verebileceği zammın en azamisini verdiğini düşünüyorum. Yapılan bu toplu sözleşmenin başta belediyemize, sendikamıza ve tüm çalışanlara hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle