Amasya İtimat

BELEDİYEDEN TAZİYE ÇADIRI UYGULAMASI..

Amasya Belediyesi, yakınını kaybeden vatandaşların en acılı ve çaresiz anlarında sıkıntı yaşamamaları için cenaze sahiplerine destek amacıyla taziye çadırı kuruyor.
Amasya Belediyesi, cenaze hizmetleri bünyesine kattıkları büyük taziye çadırıyla hizmet ağını genişletecek. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 100 metrekare kullanım alanı olan ve kısa sürede kurulabilen taziye çadırının, cenaze merasimlerinde yaşanan sıkıntıları gidermek maksadıyla taziye çadırlarını tedarik ettiklerini söyledi.
“VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ, ACILAR PAYLAŞILDIKÇA AZALIR”
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “İnsanoğlu için yakınını kaybetmek, yaşanan en acı duygulardan biridir. İnsan o acılı anında yapılması gerekenler noktasında sıkıntılar yaşayabiliyor, eli ayağı birbirine karışabiliyor. İşte biz bu durumda belediye olarak devreye girelim istiyoruz.
Cenaze sahibi ailelerimiz yazın sıcak, kışın soğuk ve yağışlı havalarda evlerin yetersiz kalması nedeniyle zor durumda kalabiliyor. Halkımıza yardımcı olabilmek adına, bu uygulamanın eksikliği ile ilgili bazı talepler aldık. Böyle bir ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Bu ihtiyacı gidermek için de harekete geçerek cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere kış ve yaz aylarına mukavemetli 100 m2 genişliğinde kısa sürede kurulabilen taziye çadırı alarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Ayrıca Belediyemiz tarafından acılı ailelerimize masa, sandalye ve semaver yardımında da bulunuyoruz.
Cenaze sahibi acısını yaşasın geri kalan işleri biz yapalım istiyoruz. Çünkü acılar paylaşıldıkça azalır” dedi.

Haber: Ali Osman KAYMAK

Yorum Ekle