BELEDİYEDEN EĞİTİME KATKI

Koronavirüs nedeniyle devam eden uzaktan eğitim sistemine katkı sağlamak  amacıyla Taşova Belediyesi, ihtiyaç sahibi talebeler için 20 tane tableti  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’e teslim etti.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “ Korona süreci ile beraber hayatımızın birçok alışkanlıkları değişmek durumunda kaldı. En hareketli alan olan eğitim kurumu da yeni sezonla beraber, yeni bir sisteme geçmiş oldu bu süreçte. Uzaktan eğitim dediğimiz işleme. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığımız altyapısı ile beraber hakikaten EBA üzerinden veya diğer sistemler üzerinden milli eğitimlerimiz, okullarımız, öğrencileri mağdur etmeden, bu süreci güzel bir şekilde yürütüyorlar. Bizlerde belediye olarak bu kampanyaya destek vermek üzere çalışmalar yaptık. Bugün Taşova İlçe Milli eğitim müdürlüğümüze belediyemizin de imkanları dahilinde tablet bilgisayarlarımızı teslim etmek üzere buradayız. Velilerimizi  bu eğitimden mahrum durumda olduğunu düşünen öğrencilerimiz inşallah bu imkanlardan faydalanacaktır. Bizler de bu vesileyle bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Milli eğitim müdürümüze de teşekkürlerimizi arz ediyoruz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, “ Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle mart ayından beri çocuklarımız uzaktan eğitim modeline geçmiştir. Tabii öğrencilerimizin uzaktan eğitim süreci yakından takip edebilmeleri için cep telefonu tablet bir takım böyle teknolojik aletlere ihtiyaç olmuştur. Bizde ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak, kaymakamlığımız olarak böyle bir kampanya başlattık. Sağ olsun belediye başkanımız, öğrencilerimize ulaştırılmak üzere, tablet desteğini verdiler. Ben bütün eğitim camiası adına başta başkanımız olmak üzere belediyemize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle