BELEDİYE ÖZLEMİNİ TABELAYA BAKARAK GİDERİYOR

31 Mart 2014 tarihi itibari ile ikibin nüfusun altındaki belediyeler kapatılmış ve ilçemizde 10 belediyeden hepsinin iki bin nüfusun altında kalması ile ilçeye bağlı kasaba belediyesi kalmamıştı.

1958 yılında kurulan ilçemiz Uluköy Belediyesinin de kapatılması köy halkı tarafından üzüntü ile karşılanmış ve halen daha kabullenilememiştir. Uluköy köyü halkından olan Muzaffer İnce köy meydanına gelerek hala sökülmeyen belediye tabelası karşısına oturarak belediyelik günlerini özlediğini belirtiyor.

Uluköy ilçemiz belediyelerinden en eski ve tarihi konumu olan yerleşim yeri olduğu herkes tarafından biliniyor. 2011 yılında çıkan kanun ile 2014 yılında belediyelikten köy statüsüne geçmesini gerek köy halkı, gerek Muzaffer İnce bir türlü köy olmayı içlerine sindiremiyor. Her gün geldiği köy meydanında bulunan kahvenin belediye tabelasına bakan kısmına oturarak tabelaya bakarak iç çekip; “Belediyemiz elimizden alındı. Ben hala köy olmayı kabullenemiyorum. Köyümüz aynı zamanda tarihi geçmişi olan bir köy.

Bir gün tekrar belediye olma haklarımızın geri verileceğini umut ediyor, yetkililere sesleniyorum. Belediyemizi ve imkânlarımızı tekrar istiyorum.” Diyor Uluköy halkından Muzaffer İnce.

Haber: Sezgin Ünsal

Yorum Ekle