Belediye kurum amirlerine iftar verdi

 

 

İlçemiz Belediyesince 3 Temmuz 2015 Cuma günü  kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve mahalle muhtarları için düzenlenen iftar programına; AK Parti Grup Başkan vekili Amasya milletvekili M. Naci Bostancı, Kaymakam Kudret Kurnaz, Garnizon Komutanı yüzbaşı Alper Soner Serin, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, kurum  müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, merkez mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri , basın mensupları ve esnaflar katıldı.

 

İftar programımıza katıldığınız hepinize teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Bayram Öztürk ; ”Hepimiz bütün kurumları, sivil toplum örgütleri ile devletin bize verdiği yetki ve kanunlar ile görev yapmaya çalışıyoruz. İlçemize ülkemizin farklı yerlerinden gelerek görev yapmış gelmiş geçmiş ve şu an görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Bir yerin kalkınması için görev yapan idarecilerin görevlerini en iyi şekilde yapmaları gerekiyor. Ayrıca sivil toplum kuruluşları da vatandaşlara hizmetlerin sunulması için önemli kurumlardır. Bugün Taşova Belediyesi olarak hem resmi kurumlarımızı sivil toplum kuruluşlarını mahalle muhtarlarımızı ve esnaf büyüklerimizi bugün bir arada bir sofrada buluşturmak istedik. Bizler hep beraber Taşova’nın güzel geleceği için hep beraber çalışmak zorundayız.

 

Yerel basın bizim açımızdan önemli çünkü Taşova’da olan birçok gelişmeyi dünyaya iletmek açısından önemli. Basının öz eleştirileri veya eleştirileri önemli.

 

Dolayısı ile hepimiz bu gemide yer alan ve yaşayan insanlar olarak bu ana kadar yaptığınız hizmetleri artarak devam etmenizi bir Belediye Başkanı olarak istiyorum”dedi.

 

“Memleketi hükümetsiz bırakmama kararı en başta bizde mevcut diğer partilerde de eğilim olduğunu görüyoruz diyen AK Parti Grup Başkan vekili ve Amasya Milletvekili  M. Naci Bostancı

 

“Emin olun aklımızın  bir yerinde şu milleti bir kez daha sandığa götürelim ama çaktırmadan nasıl yapalım diye bir düşünce yok. Kesinlikle hükümet kurma konusunda samimiyetle irade sarf edeceğiz anlaşmanın uzlaşmanın yolunu arayacağız. Ümit ederiz aynı iyi niyet ve irade görüşeceğimiz partilerde de olur.

 

Suriye’nin kuzeyine etnik bir arındırma yapmak isteyen  PYD denen örgüt olduğunu söyleyen Bostancı “Kendisine uymayan kendisine itaat etmeyen kürtler dahil Araplara ve Türkmenlere yönelik etnik bir arındırma siyaseti uygulayarak orada bir koridor açmak istiyor. Biz buna izin vermeyeceğimizi dünya aleme ilan etmiş durumdayız. Esasen böyle etnik kimlik örgütü gibi davranıp tamamen politik angajmanlar istikametinde silahı da bir unsur olarak kullanıp emperyal güçlerin maşası olarak çalışan örgüt Ortadoğu’da bütün milletlerin böğrüne saplanmış hançerdir. Bütün halklar için tehlike unsurlarıdır” dedi.

 

 

6986749 8576298 5263314

Yorum Ekle