BELEDİYE, EMEKLİ ve YENİ ÖĞRETMENLERİ BULUŞTURDU

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Taşova Belediyesince ilçemizde göreve yeni başlayan ve emekli olan öğretmenler için yemekli bir buluşma programı gerçekleştirdi.
24 Kasım 2022 Perşembe günü Belediye Düğün salonunda  saat 18.00’de başlayan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve Kaymakam Ahmet Gökcecik kısa konuşma yaptılar.
Belediye Başkanı Bayram Öztürk; “24 Kasım Öğretmenler Günü’nün öğretmenler, öğrenciler, ülkemiz ve dünyamız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öğretmenlik içimizdeki aslanları uyandırma sanatıdır ve biz o sanatkarlarız. Her öğretmen yetiştirdiği öğrenciler içerisinde o cevheri görüp, topluma kazandırmış oluyor. Taşova’da yaşayan, doğup büyüyen birisi olarak belediye başkanlığını ifa ediyorum. Benden genç arkadaşların ve öğretmen camiasının sorumluluğunu emekli olsam bile üzerimde hissedip, başarılı olmak zorundayım, diyorum. Bizden sonra da desinler ki “Bak eğitim camiasından geldi, ne güzel,başarılı bir belediye başkanlığı yaptı, eserler bıraktı dedirttirmek” şeklinde konuştu.
Programda sahne alan Sanatçı Orhan Türkoğlu ve Gitarist Koray Konyar’ın  parçalarıyla son buldu.
Programa katılan emekli eğitimciler duygu, düşünce ve anılarını  davetlilere paylaştılar.

Yorum Ekle