BELEDİYE BAŞKANI ÖZGÜR ÖZDEMİRİN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

 

TAŞOVA BELEDİYE BAŞKANI ÖZGÜR ÖZDEMİR’İN ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 97. YILDÖNÜMÜ MESAJI


Kıymetli halkımız, sevgili genç arkadaşlarımız,


Milletlerin tarihinde bazı önemli günler vardır ki milat kabul edilir. 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi tarihimizde milat kabul edilen, dönüm noktalarından biridir. Bu milat; bir ülkenin emperyalist güçlere bağımsızlık mücadelesinin bir sembolü haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı Mücadelesi içinde 1915 tarihi, bir ülkenin toprak bütünlüğüne ve bağımsızlığına karşı verdiği onurlu direnişin bir öyküsü olmuştur. Türk vatanını işgale niyetlenen işgalci ve sömürgeci devletler Çanakkale’de tam bir bozguna uğramışlardır. Çanakkale Savaşı, Birinci Dünya Savaşı sırasında Türkiye’nin çarpıştığı 10 cepheden biriydi. Çanakkale Deniz Savaşı ile Türkiye’nin geçilemeyeceği, işgal edilemeyeceği dünyaya gösterilmiş oldu.


Çanakkale Deniz Zaferi’nin kutlandığı 97’inci yıldönümünde bugün hala dünyada barış ve ülkelerin toprak bütünlüğünü tehdit gündemde yerini alabilmektedir.


Atatürk’ün tarihe geçen ‘ yurtta sulh, cihanda sulh’ sözünün önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Çanakkale Zaferinin yıldönümünde buna ne kadar ihtiyacımız olduğunu, emperyalizmin önüne geçebilecek en önemli gücün de demokrasi olduğunu bir kez daha hatırlatır ve Çanakkale’de al bayrağımız uğruna can veren 253 bin şehidimizi rahmet ve minnetle anarız. Bu vatan sizlere minnettardır.


Özgür ÖZDEMİR
Taşova Belediye Başkanı

Yorum Ekle