BEDAVA MESLEK SAHİBİ OL, GÜNLÜK 20 TL AL

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  ,  Kastamonu El Santları Merkezi Müdürlüğü parasız yatılı olmak üzere  14- 24 yaşları arası  erkek gençlere kurslar düzenliyor.

Kastamonu  El Sanatları Müdürlüğü  mesleki eğitim kurslarına katılacak kursiyerler 30 Eylül 2015 tarihine kadar  beyan formunu doldurarak  veya bir dilekçe yazıp göndermeleri halinde  kayıtları yapılacak.

Ahşap oymacılığı, Ahşap montaj elamanı ve ahşap CNC makine operatörlüğü  olmak üzere üç farklı  bölümdeki  mesleki eğitim kurslarına  5 Ekim 2015 tarihinde başlayacaklar. Eğitim süresince kursiyer öğrencilere  günlük 20 lira haçlık verilecek olup, genel sigortası primleri yatırılacak. Kurslara ilköğretim mezunu, açık öğretim lisesinde  okuyan lise terk veya mezunu, meslek yüksek okulu  terk veya mezunu ile üniversite terk veya mezunu olan gençler  kayıt yaptırabilecekler.

Eğitim  süresince  yatılı kursiyerlerin  yeme-yatma,  giyim-kuşam ve eğitim masrafları gibi harcamaları devlet tarafından karşılanacak ve kursiyerlerden hiçbir ücret talep edilmeyecek. Mezun olan kursiyerlere mesleki eğitim aldığına dair   Kurs Bitirme belgesi düzenlenecek.

kurs 001 ziraat odası 038

Yorum Ekle