BEBEK ORTAOKUL İMAM HATİP ORTAOKULU

BEBEK ORTAOKUL İMAM HATİP ORTAOKULU

İlçemize 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde yeni açılan ve iki yıl bu şekilde devam eden İmam Hatip Ortaokulumuz, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılından itibaren yani bu seneden itibaren Taşova İmam Hatip Ortaokulu olarak ayrı bir kurum olarak lise bölümünden ayrıldı. Şimdi yeni binasında 100 mevcudu aşkın öğrenciyle eğitim öğretime devam etmektedir.

YÖNETİM

Taşova İmam Hatip Ortaokulu hem kurum hem de bina olarak ayrıldığında Kurucu Müdür olarak Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Sadi Bahar görevlendirildi. Müdür Yardımcısı olarak da yine aynı lisenin öğretmeni Metin Yaman görevlendirildi.

WEB SİTESİ VE İLETİŞİM

Okul, ayrı bir kuruma dönüştükten sonra yer olarak Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonu 1. katında (bir zamanlar kız öğrencilerin kaldığı, daha sonraları da pansiyon erkek öğrencilerinin akşam etüt salonları olarak kullandığı katın) onarım, dönüştürme ve güzelleştirme işleri devam ederken bu arada bilişim, iletişim vb gibi yönlerden de yenileşmeler oluyordu.

Kurum telefonu: 0 358 312 1533

Kurum e-posta: 758791@meb.k12.tr

Kurum web sitesi: http://tasovaimamhatiportaokulu.meb.k12.tr/

BİNANIN HAZIRLANMASI VE YENİ YERE GEÇİŞ

Kurum olarak ayrılmasına rağmen henüz yeni yerine taşınamayan okulun bütün birimleri hızlı bir şekilde onarımdan geçiriliyordu. Bir haftalık gecikmeyle de olsa yeni yerlerine geçerek 2014-2015 eğitim-öğretim yılına başlamışlardı.

Konuyla ilgili okulun kendi sitelerinde paylaşılan bir haber:

Sitenin sayfa adresi: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/05/06/758791/icerikler/okulumuz-yeni-binasina-gecti_1384748.html

Haber metni:

YENİ BİNAYA GEÇTİK

Okulumuz 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 22/09/2014 Pazartesi günü yeni binasında eğitim-öğretime başladı.

Okul Müdürümüz Sadi Bahar, “Sınıflarımız 25 öğrencilik kapasitede ve fiziki ortamı eğitim-öğretime çok elverişli olarak dizayn edildi. Sınıf eşyaları ve ders araç gereçleri öğrencilerimizin bedenlerine, fiziki yapılarına uygun olarak yeniden satın alındı. Her şey sıfırdan temin edildi. Akıllı (etkileşimli) tahtalar ve internet bağlantısı eksiksiz hizmete girdi.

Lavabo ve tuvaletler son sistemle yine çocuklarımızın bedenlerine uygun olarak düzenlendi. Okulun bütün birimlerinde öğrencilerimizin boyları dikkate alınarak çok güzel bir onarıma gidildi. Sınırsız internetimiz var. Eksiklerimiz anında gideriliyor. Okulumuzun isteklerini hiç geri çevirmeyen ilçe ve il milli eğitim müdürlerimiz şahsında bütün emeği geçenlere teşekkür ederim.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen yöneticiler okulumuzu çok beğendiler, takdir ettiler, örnek okul olarak gösterebileceklerini söylediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Yine dur-durak bilmeden çalışan, koşturan Müdür Yardımcımız, yol arkadaşımız, kardeşimiz Metin Yaman Bey’e, fedakarca çalışan öğretmen ve hizmetli arkadaşlarımıza çok teşekkür eder, sevgilerimi sunarım. Sayın velilerimizin ve Taşova halkımızın yanımızda olacaklarından, bizlere yardımcı olacaklarından eminiz. Onlar bize sonsuz destekçi olurlarsa biz bu okulu Taşova’mızın en gözde ve başarılı okulları arasına sokabiliriz. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

BUNDAN SONRA İMAM HATİP ORTAOKULU

Yeni yuvasına geçen ve henüz dinlenmeye vakit bulamadan İmam Hatip Ortaokulu neler yapabilirizi konuşuyor.

Ne yapabilecekleri konusunda ileride daha detaylı bilgi alacağız ama acilen Haftaiçi Tamamlayıcı ve Hazırlık Kursları açmayı planladıklarını gördüm. Diğer çalışmaları zamanla okulun kendi sitesinde paylaşılmaya devam edecektir.

Konuyla ilgili okulun kendi sitelerinde paylaşılan bir haber:

Sitenin sayfa adresi: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/05/06/758791/icerikler/hazirlayici-ve-tamamlayici-kurslar-acilacak_1384757.html

Haber metni:

TAMAMLAYICI VE HAZIRLAYICI KURSLARI AÇILACAK

Okulumuz öğrencilerine bayram tatili dönüşü, derslere ve bir üst öğrenime hazırlık ve tamamlayıcı kurslar açılacaktır.

Öğrencilerimizin verimini artırmak, derslerindeki eksikliklerini gidermek ve tamamlamak, ayrıca bir üst öğrenim kurumlarına hazırlamak için “Tamamlayıcı ve Hazırlayıcı Kurslar” açılacaktır.

Yöneticilerimizden aldığımız bilgiye göre, taşımalı öğrencilerin hafta sonları gelemeyeceğini düşünerek hafta içi, ders bitiminde, taşımalı arabaların köylere kalkış saatine kadar, Çarşamba günleri hariç diğer dört günde, 1’er saat, tamamlayıcı ve hazırlayıcı kurslar açılacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmeti olarak açılacak kurslara öğretmenlerimiz de ücretleri mukabilinde görevlendirilecek, öğretmenlerimiz bizatihi başlarında bulunacak, konularıyla ilgili konu anlatımı ve test çözme tekniklerini uygulayacaklardır. Kursların aksamaması için her türlü önlem alınacaktır.

Öğrencilerimizden deneme sınavlarında başarılı olanlar ödüllendirilecek, onları motive edecek her türlü ödüllendirme ihmal edilmeyecektir. Sınıflarımızın ısınma ve ışıklandırma gibi sorunları yoktur. Etkileşimli tahtalarımız arızasız tam hizmet sunmakta, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmenimiz her zaman akıllı tahtalarımızı aktif tutmakta, tahtalarımızdan olanca verimi alabilmek için çalışmaktadır. Yine her sınıfımızda sınırsız internet bağlantımız ders materyallerinin indirilmesi ve öğrencilerimizin hizmetine sunulması için hazır beklemektedir.

Kurslarımızın başarılı ve faydalı olmasını diliyoruz. Emeği geçenlere ve geçecek olanlara şimdiden teşekkür ediyoruz.

……………………

http://tasovaimamhatiportaokulu.meb.k12.tr/

……………………

Şimdilik bu kadar.

Bir başka paylaşımda bulunmak dileğiyle hoşçakalın.

Ahmet Özkan

Öğretmen

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberBELEDİYE BAŞKANI BAYRAM ÖZTÜRK’ÜN BAYRAM MESAJI
Sonraki haberBAYRAMDA ÖZLENEN TABLO OLUŞTU.
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.