BBP Adayı Karakollukçuoğlu gazetemize demeç verdi

Büyük Birlik Partisi ilimiz 1. sıra milletvekili adayı Kani Karakollukçuoğlu 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. dönem milletvekilliği genel seçimleri dolayısı ile gazetemize bir demeç vererek seçmenleri uyardı.

Karakollukçuoğlu açıklamasında; “Bu seçim sözde istikrar için inanmadığın partilere oy verip zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olmasını değil, inancının gereğini yerine getirip haysiyetini koruyacağın seçimdir. Bir tarafta hırsızlık ve haksızlık, diğer tarafta alınteri ve adalet arayışı. Tercih senin, safını belirle” dedi.

Son yıllarda Türkiye siyasi hayatında esen rüzgarın doğru ile yanlışın, hak ile batılın birbirine karışmasına neden olduğunu vurgulayan BBP Amasya milletvekili adayı Kani Karakollukçuoğlu; “Birçok gönüldaşımız güç merkezlerinin çekimine kapılmış, aslî huviyetlerine uymayan tercihlerde bulunmaya zorlanmıştır. Bu tercihler, güç odaklarınca, milletimizin bağrında tamiri imkânsız yaralar açılmasına vesile olmuştur. İçyüzü gizlenen açılım politikaları, ülkemizi bölünmemin eşiğine getirmiştir. Habur’dan başlayıp Dolmabahçe Sarayı’nda doruk noktasına çıkan ihanet sürecini gizlemeye çalışanlar, milletin asil evlatlarının sesini “kandan beslendikleri” iftiralarıyla bastırmaya çalışmışlardır. Siz, Anadolu’nun mert ve çilekeş insanları, bu ihanete ortak olmadığını haykırmalı ve haysiyetli bir tepki koymalıdır. İktidarın tek başına oynadığı bu oyuna ortak olmadığını göstermeli, devletin ve milletin başına açılan bu tehlikeli belaya “dur” demelidir. Her karış toprağının bedeli şehit kanıyla ödenmiş Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olduğunu göstermeli, söz sahibi olmalıdır. Bunun için inancının, fikrinin kendisini çağırdığı davete icabet etmesi kâfidir. Bu davet, bizim davetimiz; haysiyetin her gün ayaklar altında ezilmesine değil, baş tacı edilmesinedir. Şehitler üzerinden siyaset yapmak” ve “kandan beslenmek” suçlamasının altında ezilerek seslerini çıkaramayan ülkücüler (alperenler, milliyetçiler, vatan evlatları) kendi kardeşlerinin sesine kulak vermeli, uzattığımız eli tutmalıdır. Çünkü bu el kardeşin kardeşe uzattığı eldir. Birliğe, kardeşliğe, şerefe ve haysiyete uzatılmaktadır. Gelin bir değil iki olalım; üçüncümüz Cenab-ı Allah olsun. Milletimizin bin bir ümitle peşine takıldığı muktedirler, içinden çıktıkları halkın desteği ile devirdikleri vesayeti uhdelerine geçirmiş, yeni oligarşik güç odağı haline gelmiştir. Kerameti kendilerinden menkûl bir “yanılmazlık” hülyasına dalmışlardır. “Milli irade, milli irade” diye diye, milletin iradesini hiçe sayan, küçük bir oligarşik, her şeyi ben bilirimci grubun memleketimizi getirdiği durum ortada. Ülkemizin haline bir bak. Terör almış başını gidiyor, ülkemiz bölünme tehdidiyle karşı karşıya. Ekonomik yatırım dedikleri inşaat ekonomisi, yani AVM ekonomisi. Milyonlarca insanımız işsiz ve borç batağında. Üstüne üstlük, en kutsal bildiğimiz manevi değerlerimiz siyasetin ana malzemesi olarak kullanılıyor. Milletimiz insanlık tarihinin en haysiyetsiz algı operasyonlarına maruz bırakılıyor” ifadelerine yer verdi.
Hükümete yapılan en küçük bir itirazın vatan hainliğiyle eşdeğer gösterildiğinin altını çizen Kani Karakollukçuoğlu; “vatan hizmetini canıyla ödeyen şehitlerimizin ailelerinden gelen en küçük serzeniş, hakarete uğruyor. İktidarın yanlışlarını düzeltecek olan en küçük toplumsal muhalefet, en büyük tehlike olarak sunuluyor. Türk milletinin kararlarını hiçe sayarak girişilen yanlış politikalar devletimizi ve ülkemizi her geçen gün yönetilmez noktaya getirdi. Mevcut iktidar, her gün korkutulduğumuz istikrarsızlığın sebebi haline geldi; milletten gizleniyor. Devlet yönetilemez hale geldi. İktidarı kim elinde tutuyor belli değil. Büyük Birlik Partisi olarak insanların yanılmazlığı esası üzerine inşâ edilmiş lider karizmalarını ve lider sultalarını reddediyoruz. İslama aykırı buluyoruz. İnsan hayatını ve haysiyetini yalnız siyasetin değil, devlet yönetiminin de temeli sayıyoruz. Bu yüzden 1 Kasım’da sizi haysiyet seçimine çağiriyoruz. Büyük Birlik Partisi kurulduğu günden beri bize “Size güveniyoruz ama..”, “Size inanıyoruz ama “Siz iyisiniz, sizi seviyoruz ama..” “ama, ama, ama” diyenler.. “Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. İman ettiyseniz üstün olan sizlersiniz.” [Ali İmran 139] ilahi buyruğuna boyun eğenler, sizden inandığınız gibi davranmanızı istersem çok mu şey istemiş olurum” dedi.

Gerçek iman sahiplerinin hak bildikleri yoldan asla sapmayacaklarını belirten BBP Amasya milletvekili adayı Karakollukçuoğlu; “Bu seçim inananların, (ülkücülerin, milliyetçilerin) sorgulandığı seçimdir. Bu seçim milletimizin değerlerinin sorgulandığı, mağdurla mağrurun, mazlumla zalimin, hakla batılın, doğru ile yalanın yan yana oylanacağı seçimdir. Bu seçim ya her gün ayaklar altında ezilmenin, ya da baş tacı edilmenin seçimidir. O halde inandığınız gibi davranın, haysiyetinizi seçin. Hayali bir istikrar efsanesi perdesinin ardında uygulanan ekonomi politikaları orta gelirlilerimizi yok etti, zenginle fakir arasındaki aralığı, uçuruma çevirdi. Artan milli gelir ancak AKP yönetimi çevresinde kümelenmiş dar bir kesimi mutlu etmekte, onların refah seviyesine seviye katmaktadır. Ciddi, kalıcı, işsizliğe çare olacak yatırımlar unutulmuş, ülkemiz nerden geldiği, nasıl kazanıldığı belli olmayan “keş para” cennetine dönmüştür. Hiçbir milli endişesi olmayan “keş paracıların” at oynattığı ticari hayat, insanımız için tahammülü imkânsız külfet halini almıştır. Bu seçim sözde istikrar için inanmadığın partilere oy verip zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olmasını değil, inancının gereğini yerine getirip haysiyetini koruyacağın seçimdir. Bir tarafta hırsızlık ve haksızlık, diğer tarafta alınteri ve adalet arayışı. Tercih senin. Safını belirle” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.