Amasya İtimat

BAŞKENT ANKARA’DA AMASYA RÜZGARI

            Başkent Ankara’da yapılan bilbord çalışmaları ile Tarih, Kültür ve Turizmin Başkenti Amasya Ankaralılara tanıtıldı.

                 Valiliğimizce kiralanan bilbordlar Ankara’nın işlek cadde ve kavşaklarında bir hafta süreyle Amasya havası estirdi. 29 Mart-5 Nisan 2008 tarihleri arasında askıda kalan bilbordlarda TARİHE BİR YOLCULUK YAPIN. AMASYA’YA GELİN ve BU ŞEHİR SİZİN ŞEHRİNİZ sloganları yeraldı. 2 ayrı Amasya fotoğrafıyla Ankaralıların karşısına çıkan bilbordların birinde Amasya Yalıboyunu Saat Kulesi ve Kale ile birlikte gösteren gece görüntüsü, diğerinde ise Hazeranlar Konağı, Yıldız Hamamı, Hatuniye Camii, Kaya mezarları, Kale ve restorasyon çalışmaları devam eden Şehzade Müzesinin görüntüleri bulunuyor.

               Valiliğimizce yapılan açıklamada tanıtım çalışmalarının yeni sezonun başlaması ile birlikte yoğunlaşarak artacağı kaydedildi. Özellikle Ankara, İstanbul gibi büyük illerde yapılacak bilbord, sergi ve çeşitli tanıtım organizasyonları ile Amasya markasının işleneceği bildirildi. Valiliğimizce yürütülen bu tanıtım çalışmalarına Amasyalıların da gelen konuklara gösterecekleri yakın ilgi ve ortaya koyacakları hizmet kalitesiyle destek vermeleri istenen açıklamada, Amasya için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği bildirildi. Amasya için Kültür Turizminin hayati önem taşıdığı ifade edilen açıklamada, Turizmin tüm sektörleri tetikleyen bir unsur olduğu vurgulanarak, tarımdan sanayiye, eğitimden sanata her alanda bilinçli ve düzeyli çalışmaların gerekliliğine vurgu yapıldı.

            Açıklamada, geçen yıl yapılan tanıtım çalışmalarının Amasya’ya gelen turist sayısında ve kalitesinde önemli artışlar sağladığı belirtilerek, çalışmaların bu yıl da süreceği kaydedildi. 2008 yılının Amasya Turizmi açısında çok önemli bir yıl olduğu, özellikle bu

yıl vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları gerektiği ve gelen konukları mutlaka memnun edecek gayretler içinde olmaları istendi. İlimize gelen her turistin bir kültür elçisi olduğu vurgulanarak, tanıtım ve reklam çalışmalarının turisti Amasya’ya getirebileceği, fakat ilimize gelen bu insanların tekrar gelmeleri, ya da dostlarına tavsiye edebilmeleri için Amasya’dan memnun ayrılmalarının önemine değinildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.