Başkan Yüksel, ”Sabit araç muayene istasyonu şart olmuştur.”

İlçemizde nakliyeciler TÜVTÜRK Araç muayenesi için randevu almakta zorlandıklarını ve 3.500 kg üstü araçlara gezici muayene istasyonunun bakmadığını  dile getirdiler.

İlçemizde yarım asrı aşkın süredir otobüs, minibüsçülük iştigal eden Koyuncuoğlu seyahat firması  ortaklarından Şamil Soyal ilk zamanlar haftada bir gün kurulan gezici Tüvtürk araç muayene istasyonu 2 güne çıkartılmasına rağmen bir türlü muayene sırası alamadığını dile getirerek “Şu an haftada 3 güne çıkartılmasına rağmen yine randevu alamıyoruz  3.500 kg üstünde olan araçların gezici muayene istasyonunda muayene ettiremiyoruz.”

Muayene tarihi geçen sürücüler ve 3.500 kg üstünde araç sahipleri  araçlarını en yakın Amasya’da olan Muayene istasyonuna götürmek zorunda kalıyorlar.

Taşova Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Yüksel, ”Taşova ilçemizde gezici TÜVTÜRK araç muayene istasyonunun sabit olarak kurulması artık şart olmuştur.. İlçemizde  halen haftada 3 gün muayene istasyonu kurulmaktadır. Bu da ilçemize yetersiz geliyor. Araç muayenesi için sürücülerimiz randevu  alamıyorlar. 2  yıl önce Ulaştırma Bakanlığıyla yaptığımız görüşmelerde nüfusun yetersiz olduğunu, kurulması için gerekli şartların  oluşmadığını söylediler. Biz taleplerimizi bu yıl da  Ulaştırma Bakanlığına tekrar ileteceğiz. Sabit TÜVTÜRK araç muayene istasyonu kurulması için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle