Amasya İtimat

BAŞKAN ÖZTÜRK GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolayısıyla Belediye Başkanı Bayram Öztürk, 22 Ekim Cuma günü Çam vadi Tesislerinde Taşova  basınıyla bir araya geldi.

Toplantıya;  Taşova Havadis Gazetesi Editörü Ahmet Günaydın, TRT Muhabiri Cesarettin Tuzla, AA Muhabiri Tevfik Öztürk, ANKA Muhabiri Rafet Öztürk, İHA Muhabiri Serdoğan Sıvacı, Taşova net Mubahabiri Enis Tonus ve Belediye Sosyal işler Müdürü Ömer Sayar katıldı.

Başkan Öztürk; ‘Ankara’daki programımdan dolayı dünkü Gazeteciler günü için bugün etkinlik yapıyoruz. Gazetecinin görevi sadece doğruları yazmaktır. Yöneticilerin yoğunluk nedeniyle göremedikleri eksiklerde basın bize yön veriyor. 15 yıldır doğru dürüst bir pazar yerimiz yoktu. Artık pazar yeri şekillenmeye başladı direkler dikilmeye başladı. Muhammen bedeli 4.500.000 lira olan bu projenin 1.900 liralık bölümü DOKAP tarafından 3500 m2 kapalı alanı olacak, çevre düzenlemesiyle birlikte 2022 baharında yeni pazar yerinde olacağız. Millet bahçesi de Cumhurbaşkanımızın da çok önem verdiği bir proje 2. Etabında ırmak şişirilerek sandallarla  gezilebilecek 1. Etabın  muhammen bedeli 3.700.000 bin. Millet Kıraathanesi, Kütüphane kurulacak ve ağaçlandırma yapılacak.’

Muhabirimiz Ahmet Günaydın, “‘Çam ağaçlarını kestiniz, yeni nesil ağaçların da kesileceği söyleniyor. Eski başkanların yaptıkları hizmetlerin ortadan kaldırılması için bunların yapıldığına dair iddialar var.'” sorusuna karşı ‘Yeni nesil ağaçlar kesilmeyecek, geçmişte hizmet yapan tüm başkanlarımızdan Allah razı olsun. Nihat Yıldırım Parkı Millet bahçesine taşınacak. İller Bankasına ait oyuncak aparatları ve üç yıl önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın ilçemize kazandırdığı malzemeler de Millet Bahçesinde yer alacak. Aynı bölgede Ulaştırma Bakanlığınca yaptırılan 18 milyon muhammen bedelli sanayi köprüsü 105 metre uzunluğunda 21 metre genişliğinde fore kazık sistemiyle yapılacak bu sistemde 18 metre derinliğe çakılacak konuyla ilgili makine ekipmanı bekleniyor eski köprünün önemi  şimdi daha iyi anlaşıldı, köprüyü yapan Belediye Başkanımıza ve o dönemin Milletvekili hemşehrimiz Adnan Uçaş’tan Allah razı olsun. Gezi yolunun genişletilmesi gerekiyor, konuyla ilgili istimlak da yapılabilir, önümüzdeki yılları göz önüne alıyoruz. Belediye Spor Kulübünü güreş ve atletizm dalında kurduk, hentbol ve folklor gibi çeşitli dallarda ilerde açmayı planlıyoruz. Ankara’dan Organize Sanayi Bölgesinde yer için arayan müteşebbisler var en iyi tarafı da Ankara’dan  silah sanayi ile ilgili arayan bir girişimci var. İlçemizin mahrum mahallesi durumuna gelen Yeni mahallede de Çok amaçlı Spor salonuyla ilgili sevindirici gelişmeler var. Hepinizin Gazeteciler gününü kutluyorum.”

Etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Yorum Ekle