BAŞKAN ÖZDEMİR 2014’Ü DEĞERLENDİRDİ

 

Kızılay Taşova Şube Başkanı Özgür Özdemir, 2014 yılında ilçe genelinde düzenlenen kampanyalar neticesinde 545 ünite kan toplandığını söyledi.

Türk Kızılay’ı Taşova şubesi ve Orta Karadeniz  Samsun Bölge Kan Merkezi ile birlikte düzenledikleri kampanyalar sonucunda ilçe genelinde  2014 yılında  545 ünite kan toplandığını söyleyen Özdemir;

 

“Kan, kaynağı sadece insanda olan ve yapay olarak üretilemeyen bir maddedir. Kan ve kan ürünleri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ve kan ürünü ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için düzenli ve gönüllü kan bağışçılarına ihtiyaç vardır.

Taşova Kızılay şubesi olarak 2013 yılında 480 ünite kan toplanmıştı , 2014 yılında 500 ünite olan hedefimizi geçmiş bulunuyoruz. İnşallah 2015 yılında hedefimiz olan 750 ünite kan bağışını almak.

Düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasına büyük ilgi gösteren duyarlı tüm Taşova’lı hemşehrilerimize teşekkür ediyor, düzenleyeceğimiz kampanyalara desteklerinin devam etmesini insanlık adına istiyorum” dedi.

Yorum Ekle