BAŞKAN ADAYI KAVUNCUOĞLU İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

22 yıldır Şeker sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi başkan  adayı Oğuz Kavuncuoğlu 28 Eylül 2020 Pazartesi günü ilçemiz Ziraat Odası Başkanı Başkanı Hasan Dikmen ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Ziraat Mühendisi Kavuncuoğlu; yapmış olduğu açıklamasında
“İŞ BİLENİN, KILIÇ KUŞANANINDIR.
Biz sahip olmaya değil sahip çıkmaya geliyoruz.

İTTİFAK ÇİFTÇİ İLE OLUR BİZ ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN
BU GÖREVE TALİP OLDUK
Bu nedenle sadece ciftçilerimizle ittifak kuracağız.
Bu görevin bir mesuliyet olduğunu biliyoruz, talip olduğumuz bu görevin mesuliyetini layıkıyla yerine getirmeye gayret göstereceğiz.
Çiftçi için, çiftçi ile yola çıkıyoruz bu yüzden sadece çiftçilerimizden güç alıyoruz
Bizler biliyoruz ki, Mesuliyet duygusu olmayan insanların, insanlara karşı mahçubiyet duygusuda olmaz. İşte bu yüzden üstlendiğimiz mesuliyetin gereğini yapacağız. Bizim arayışımız , fabrikamızın sorunlarını çözmek ve fabrika ve çiftçi karlılığı adına olacaktır. Bizim arayışımız seçime yönelik ittifaklar değil fabrikamızı geleceğe taşıyacak, sektöre yön verecek uygulanabilir projeler olacaktır Biz bize inanan insanlar için  doğrularımızdan ilke ve prensiplerimizden  taviz vermeyeceğiz..
Ürettiği pancarını fabrikaya teslim etmeye gelen insanlarımıza 24 saat aralıksız çay ve çorba ikramı yapılacak. Her çiftçinin fabrikaya giriş çıkışlarda kullanacağı kendisine özel giriş kartı olacak. Nereye gidiyorsun diye sorulmayacak. Çiftçimiz fabrikada aldığı hizmetlerle kendisinin değerli olduğunu hissedecek.Diğer önemsediğimiz konu ise pancarın kalite değerlerini artırma faaliyetleridir. Yapacağımız zirai doğru uygulamalar ile maximum polar ve verim artışı sağlayacağız. Hem çiftçimiz hem fabrikamız kazanacak. Bu gercekleştiğinde diğer taraftan üretimde süreklilik sağlanmış olacak. Buradan elde edilen kazanç yine çiftçimiz için memleketimiz için yeni işletmelere dönüşecek.Bu işletmelerde 2400 kadrolu  4500 mevsimlik gencimiz iş sahibi olacak. Biz proje ekibimizle, genç ve dinamik kadromuzla geliyoruz.

BİZLER SATARAK KÜÇÜLTMEK DEĞİL YAPARAK BÜYÜTMEK İÇİN BU YOLA ÇIKTIK
Bizler savruk projelerle zarar ettirmeyeceğiz. Memleketimizin ihtiyac duyduğu alanlarda doğru ve akılcı yatırımlar yapacağız.
Panet’i kendi adıyla yeniden fabrikamıza kazandıracağız. Yatırımlarımızı hayvancılık sektöründe de gerçekleştireceğiz. Biz memleketimizin değerlerini birer birer geri getireceğiz. Amasya şeker fabrikası pancardaki kalite değerleri ile yaptığı işletmeler ve oluşturduğu iş gücü ile ülkemizin giderek büyüyen bir kurumu olacak. Bu bizim önce kendimize sonra memleketimize olan borcumuzdur.
Bizler çiftçilerimiz ile gönül köprüleri kurmayı, onların pancar üretimi ile ilgili tüm sorunlarıyla hemhal olmayı, kendimize görev sayıyoruz. çiftçilerimize inanıyoruz ve sağduyusuna güveniyoruz.” dedi.

Yorum Ekle