BARIŞ PINARI HAREKATINA ANLAMLI DESTEK…

Haber ve Fotoğraf: Serdoğan Sıvacı

İlçemiz Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu öğrencileri, “Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek için Ay- Yıldız ve Barış Pınarı figürü oluşturarak güzel bir etkinliğe imza attı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Fırat’ın doğusunda terör örgütü PKK ve YPG’ye yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlardan destekler sürerken, harekata bir destek de İlçemiz Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu öğrencilerinden geldi.

Taşova Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulunda eğitim gören 400 öğrenci, öğretmenleriyle okul binasının bahçesinde bir araya gelerek Ay-Yıldız ve Barış Pınarı figürü oluşturdu.  Ay-Yıldız ve Barış Pınarı figürünün yanı sıra Türk Bayrağı açan öğrenciler daha sonra “En Büyük Asker Bizim Asker” sloganını attı.

Okul Müdürü Mustafa Özçiftci “ Suriye’de barış ve huzur ortamı oluşturmak adına başlatılan Barış Pınarı Harekatına destek olmak için Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu olarak 400 öğrencimizle bir koreografi hazırladık. Allah daima ordumuzun yanında olsun. Onları muzaffer kılsın. Biz daima onların destekçisiyiz ve yanındayız.” diye konuştu.

4. Sınıf öğrencisi Çağla Mantı “ Mehmetçiğimize Barış Pınarı Harekatı’nda destek olmak için toplandık. Kahraman Mehmetçiğimizin Allah yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Yorum Ekle