BAMYANIN MERKEZİNDE GÜZEL BİR GÜN…

Nisan ayı başından beri faaliyetlerini sürdüren İyilik Hareketi Platformu Çiçek Bamyasının Başkenti olan özel köylerimizden Çaydibi’ni ziyaret etti.

Başarılı köy muhtarı Erkan Yılmaz’ın davetini geri çevirmeyen İyilik Hareketi öncüleri Oğuzhan Koçak, Tanju Yıldırım ve Kasım Alper Özdemir çeşitli hediyeler ve alış-veriş çekleri ile Çaydibi köyünü ziyaret etti.

Kahve önlerinde köy halkıyla sohbet eden ekip yeni yaptırılan Mustafa Kemal Atatürk Heykeli önünde toplanan çocuklara forma ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Fenerbahçe Formasına kavuşan minik Kaya’nın coşkusu ise görülmeye değerdi.

Köy Muhtarı Erkan Yılmaz; bu türlü aktiviteler ayrı bir heyecan katıyor köyümüze. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından sonra bir kez daha köyümüze gelen iyilik hareketi ekibine ve bu oluşuma destek olanlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Çocuklar için çok güzel bir gün oldu. Köyümüz içinde canla başla çalışmaya devam ediyoruz; dedi.

İyilik Hareketi Platformu adına konuşan Kasım Alper Özdemir ise, Nisan ayı başından beri pandemi ve Ramazan ayı derken, Kurban öncesi ve sonrası söz verdiğimiz köylere gitmeye devam ediyoruz.

Güzel ve huzurlu bir çalışmanın bize verdiği huzurda bambaşka; çocuklarımız için güzel işler yapmamıza vesile olan İsveç Malmö Genç Türkler Derneği Başkanı Bilal Karabudak, İngiltere Londra Türk Dünyası Dayanışma P. Başkanı Atilla Abacıoğlu’na, Doğu Makedonya Derneği’ne, Almanya’dan Günay Güney, Ömer Kavak ve Hülya Yıldırım’a, İstanbul Matsan YK Başkanı Ramis Topal’a ve emeği geçen bir çok dosta canı gönülden teşekkür ediyorum.

Özellikle iyilik hareketimizin yerelden genele bir köprü oluşturmasına vesile olan, yapılan haberler ile İyilik halkamızı daha da farklı kitlelere duyuran başta Yeni Taşova Gazetesi ve www.tasova.gen.tr web sitesine, Anadolu Ajansı ilçe temsilcisi Tevfik Öztürk’e, Amasya’nın Sesi sitesi ve Müslüm Söyler’e, Amasya Basınına ve İhlas Haber Ajansı’na ayrıca şükranlarımızı sunuyorum; dedi.

Çaydibi ziyareti öncesi Taşova Merkezde 100 aileye yerel esnaflardan yaptırılan gıda paketleri de akşam saatlerinde dağıtıldı.

Yorum Ekle