Ballıdere Ömer Saray YİBO 65 Bin Dev Öğrenci Minik Yürekler Orkestrası ABye Örnek

 

Ballıdere Ömer Saray YİBO 65 Bin Dev Öğrenci – Minik Yürekler Orkestrası AB’ye Örnek


Avrupa Birliği projesi Birinci Çocuk Üniversiteleri Çalıştayı’na konu olan 65 Bin Dev Öğrenci – Minik Yürekler Orkestramız Bulgaristan ve Polonya’daki çocuklara model olacak.


Türkiye yıllardır Avrupa Birliği Uyum Yasaları adı altında Avrupa’yı birçok alanda örnek aldı. Ballıdere Ömer Saray YİBO’ dan çıkan Minik Yürekler Orkestrası bu ezberi bozdu.


Amasya Taşova Ömer Saray YİBO öğrencilerinin kurduğu Minik Yürekler Orkestramız, Türkiye’nin ilk ve tek YİBO orkestrası olma özelliğini taşıyor.


Ankara’da yapılan Birinci Çocuk Üniversiteleri Çalıştayı’na katılan Avrupa Birliği yetkilileri, orkestramızın mini konserini izlediler ve orkestrayı inceleme altında tutarak birliğe yeni girecek olan Polonya ve Bulgaristan’daki çocuklara model almaya karar verdiler. Çocuk Üniversitesindeki konserimiz Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal TALUĞ tarafından da takip edildi. Rektör ve yabancı temsilcilerle verilen karşılıklı hediyeler ve çekilen fotoğraflarla konser sona erdi.


Miniklerimiz Ankara’da TBMM’yi de ziyaret ederek, TBMM genel kurul salonunu ve çeşitli birimlerini görme fırsatı buldular. Türk Parlementler Birliği Başkanı Hasan KORKMAZCAN’ ı da makamında ziyaret ettiler. TBMM’de yenen öğle yemeğinden sonra resmi tören için Anıtkabir ziyaret edildi. Anıtkabir de resmi törenin ardından, Anıtkabir özel defteri Okul Müdürümüz Ali BUĞALI, ziyaretçi defterleri de Müzik Öğretmenimiz Seyit Alper KARTAL ve öğrencilerimizden Beyza ALTUNTAŞ tarafından imzalandı. Sürpriz etkinlik olarak yapılan Atatürk Orman Çiftliği, Hayvanat Bahçesi gezisiyle miniklerimiz eğlenceli anlar yaşadı.


Gezimizin son günü miniklerimiz, TRT’yi de ziyaret ederek, TRT Haber stüdyolarını gezdiler. Toplantı salonun da TRT Genel Müdür Yardımcısı Ahmet KOYUNCU tarafından misafir edildiler ve karşılıklı hediyeler sunuldu. Ankara Üniversitesi, Çocuk Üniversitesi Çalıştayı, bilim panayırı gezildikten sonra Bilkent Üniversitesi’nde mini bir konser veren orkestramız, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. İlköğretim Genel Müdürümüz Ahmet Murat ALTUĞ’ un da katıldığı konser çeşitli hediyelerin verilmesi, Müzik ve Bale İlköğretim Okulunun söylediği ve miniklerimizin eşlik ettiği Bayrak Töreni ile sona erdi.


Bu gezinin gerçekleşmesinde bizlere yardımlarını esirgemeyen, başta İlköğretim Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Murat ALTUĞ’a, Amasya Valimiz Sayın Halil İbrahim DAŞÖZ’e, İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN’a, Taşova Belediye Başkanımız Sayın Özgür ÖZDEMİR’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Rıza ATASOY ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, Ballıdere Belediyesine, Özgür Mobilya ve Taşova Mobilya’ya yardımlarından dolayı;


Ayrıca bizleri Ankara Üniversitesi I. Türkiye’de Çocuk Üniversitesi Çalıştayı’na davet eden Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cemal TALUĞ’a öğrencilerimiz ve personelimiz adına çok teşekkür ederiz.


 


Çocuklarımızın Ankara seyahat Programı aşağıdadır.


 


8 Haziran Çarşamba


·         8.30     Ballıdere Kasabası hareket


·         16.00    Ankara varış,


·         17.00    Ankara Üniversitesi Tandoğan rektörlüğe varış,


·         18.00    Mini konser. (Yaklaşık 30 dakika)


·         20.00   TKİ misafirhanesine yerleşme, akşam yemeği


9 Haziran Perşembe


·         8.00     Kahvaltı


·         9.30     TBMM Hareket


·         11.00    TBMM turu


·         12.30    TBMM öğle yemeği


·         13.00    Anıtkabir resmi tören.


·         16.00   Sürpriz etkinlik (Atatürk Orman Çiftliği – Hayvanat Bahçesi Gezisi)


·         20.00  TKİ misafirhanesi akşam yemeği


9 Haziran Cuma


·         8.00     Kahvaltı


·         10.30    TRT Genel Müdürlüğünü ziyaret


·         12.00    A.Ü Çocuk Üniversitesi Çalıştayı, bilim panayırını ziyaret, öğle yemeği


·         14.30    Bilkent Müzik ve Bale İ.Ö.O öğrencilerine, kendi müzik salonlarında konser


·         17.00    Amasya’ya hareket


Bilgilerinize sunarım.


Daha fazla resim için http://tasovahaber.net/album/thumbnails.php?album=139 bağlantımızı TIKLAYINIZ.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.