Amasya İtimat

AYVACIK YOLU BU YIL YENİDEN İHALE EDİLECEK…

İlimiz genelinde faaliyet gösteren kamu kurumlarının genel işleyişi ile halkımıza sunulan kamu hizmetlerinin değerlendirildiği İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Yardımcıları ve Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, ilçe Kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının İl Müdürleri yer aldı.

Toplantının açılışında konuşarak 2020 yılında İlimiz genelinde sunulan kamu hizmetlerinin genel bir değerlendirmesini yapan Valimiz Mustafa Masatlı şunları kaydetti: “2020 yılı salgın hastalıkla, doğal afetlerle, iç ve dış tehditlerle mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Tüm bunlara rağmen bu süreçten Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği stratejiyle yüz akımızla çıktık.  2021 yılının daha iyi bir yıl olacağına yürekten inanıyorum.

2020 yılında yaşadığımız yağış azlığı sebebiyle, bu yıl kuraklıkla karşı karşıyayız. Bu konuda kurumlarımız bazında gerekli tedbirleri almamız ve halkımızı su tasarrufu konusunda bilinçlendirmemiz önceliğimiz olmalıdır.  Ayrıca Devletimizin bizlere emanet ettiği kamu kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanmak hepimizin asli görevidir. Bu anlayışla hareket ederek israftan kaçınmalı, getirisi ve sürdürülebilirliği olmayan projelere zamanımızı ve maddi kaynaklarımızı harcamamalıyız.

Bu düşüncelerle sizlere ve kurumlarınızda görev yapan mesai arkadaşlarınıza Amasya halkına sundukları hizmetten ötürü teşekkür ediyor, 2021 yılının Amasya’mıza ve Ülkemize sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Gazetemiz adına söz alan Ahmet Günaydın, Ayvacık yolu, Destek kavşağı ve ilçemiz giriş kavşağında Taşova yazısının olmaması Karayolları 7. Bölge Müdürü Rifat Sülez’e sordu.

Ayvacık yolunun 2021 yılında ihale edileceğini, Destek-Kozluca kavşağının henüz tamamlanmadığını ancak alt veya üstgeçit yapılamayacağını, Taşova giriş kavşağındaki Taşova isminin yer almaması konusunda CİMER’e de başvuru yapılmış, Alpaslan yolu Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü uhdesinde bağlantı yolumuz olduğu için Alpaslan isminin kaldırılamayacağını ifade etti.

Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, Uluköy Barajı sulama yenileme planlama teknik raporu hazırlama işinin ihalesi 2021 yılında ihale edilecek olup, 2022’de bitirilmesi planlanıyor. İlçemizde inşaası planlanan iki barajla ilgili soruya verdiği cevapta; Tatlıpınar barajının 2021 yılı yatırım programına alındığını, Özbaraklı barajının  durumunda ise bir gelişme olmadığını söyledi.

Toplantı bazı kurum müdürlerinin çeşitli konularda görüşlerini dile getirmesiyle sona erdi.

Yorum Ekle