AYVACIK ve MAHALLELERİ SEL ve DOLUDAN BÜYÜK HASAR GÖRDÜ

4 Ağustos 2019 Pazar günü saat 15.00 sularında başlayan şiddetli yağmur sonunda ilçemizin kuzey kesiminde oluşan seller özellikle Sofualan, Şeyhli ve Yeşiltepe köylerinde hasara neden olmuştu.

Bütünşehir statüsündeki Samsun-Ayvacık ilçesine bağlı komşu mahallemiz Çökekli başta olmak üzere Çamlıkale ve Başalan mahalleleri dolu yağışı nedeni ile büyük zarar gördü.

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı ve Fen İşleri Müdürü Vedat Yazıcı, 5 Ağustos Pazartesi günü Ayvacık ilçesi ve mahallelerinde etkili olan yoğun yağış nedeniyle yağmur ve selden etkilenen mahalleleri  ve tarım arazilerini gezerek incelemelerde bulundular. Yoğun yağış sebebi ile zarar gören Başalan, Çamlıkale, Kazancılı, Döngel, Terice ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesindeki yolları ve tarım arazilerini gezen Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı yolları ve tarım alanları inceleyerek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ayvacık ve mahallelerinde sel felaketinden özellikle fındık bahçeleri, meyve ağaçları ve mısır tarlaları önemli ölçüde zarar gördü.

Yorum Ekle