AYVACIK TA SICAK ÇATIŞMADA 1 TERÖRİST ELE GEÇİRİLDİ.

      Samsun ‘un Ayvacık  İlçesi’nde güvenlik güçleriyle teröristler arasında yaşanan çatışma ile ilgili olarak Vali Hüseyin Aksoy, İlçe Jandarma Komutanlığı önünde açıklama yaptı. Vali Aksoy, daha önceden bir grup teröristin Kastamonu’daki grupla buluşmak üzere bölgeden geçebilecekleri konusunda duyumları olduklarını söyledi.

    Ayvacık İlçesi Çamalan Köyü kırsalında dün akşam 4 kişilik terörist grubuyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma sonrasında, 1974 Diyarbakır doğumlu M. O bacağından yaralı olarak ele geçirildi.

    Samsun Valisi  Hüseyin Aksoy, daha önceden teröristlerin bölgeden geçebilecekleri konusunda duyum aldıklarını söyledi.Bölgede güvenlik birimlerinin arama tarama ve devriye faaliyetleri sırasında  dün gece Ayvacık’ta  bir sıcak temas gerçekleşti.

       Şüpheli 4 şahsa dur ihtira yapıldı. Ancak ateşle karşılık verilmesi üzerine de çıkan çatışmada bir terörist yaralı olarak ele geçirildi. 3 terörist ile ilgili olarak da arama tarama çalışmaları devam ediyor. Ele geçirilen yaralı terörist, Diyarbıkır nüfusuna kayıtlı, 1974 doğumlu bir kişi. Tedavisi hastanede yapıldı. Sorgulaması da adli makamlarca gerçekleştiriliyor..

       Teröristle birlikte bir kaleşnikof tüfek, bir tabanca, 500 gram C-4 patlayıcı, telsiz, telefon ve örgüte ait bazı dokümanlar ele geçirildi . Bu bölgede bir eylem hazırlığı yaptıklarına dair bir tespiti yapılmayan . Sadece Kastamonu’da ki grup ile buluşmak üzere buradan geçme hazırlığı içerisinde oldukları öğrenildi.


       Tokat istikametinden Kastamonu’ya gideceklerine dair bilgi alınan. M. O adlı teröristin 2003 yılında örgüte katıldığı ve  Güvenlik birimlerinin kaçan teröristleri  arama tarama çalışmalarına devam ediyor.


 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.