Amasya İtimat

AVUKAT SARAY’dan DAVET: “ARDIÇÖNÜ’NDE BULUŞALIM”

Kıymetli Dostlarım,
Dün yani 19 Haziran 2022 tarihinde yaptığım paylaşımda belirttiğim gibi günümü BOĞALIMIZ ile geçirdim ve gece 12.00’de eve dönebildim.
Köyüm Dereli, Tatlıpınar, Çakırsu, Kumluca, Ardıçönü, Tekpınar, Hüsnüoğlu, Şahinler, Devre, Güngörmüş ve Yolaçan  köylerimiz sayın  muhtarlarımız ve Hüsnüoğlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi sayın Başkanı ile güzel insan Yusuf Yücel  dostumla beraber yüzyüze, Ballıca, Hacıbey ve Kızgüldüren  köylerimiz sayın  muhtarları ile telefonla Amasya Valiliği”nin gerçeğe ve mevzuata aykırı vermiş olduğu ÇED gerekli değildir kararına karşı açtığımız iptal davasının 28 Haziran 2022 Salı günü yapılacak keşfi hakkında bilgilendirdik ve onur duyuran belirteyim var olan çığlığın görünür olmasını talep ettik. Bölge diğer sayın  muhtarlarımız ile görüşmeleri ilk fırsatta yapacağım.
Sevgili  dostlarım, bilmeyenler için tekrar ediyorum: BOĞALIMIZ YERYÜZÜNDEKİ CENNET, GÖRÜLDÜĞÜNDE FAZLA SÖZE HACET BIRAKMAYACAK GÜZELLİKTEDİR
Bununla birlikte BÖLGEDE COĞRAFİ İŞARET ALACAK AŞAMADA VE YOĞUN FASULYE ÜRETİMİ YAPILMAKTADIR AYRICA BÖLGE İNSANIMIZ KÖYÜM DERELİ BÖLGESİNE GÖRE BOĞALIMIZ İLE DAHA ÇOK İÇİÇE VE BOĞALIMIZDAN DAHA ÇOK FAYDALANMAKTADIRLAR. GEÇİMİNİ SADECE BOĞALIMIZIN SUNDUĞU MANTARCILIKLA SAĞLAYAN HEMŞEHRİLERİMİZ VAR.
Dostlarım, ruhsatlar ve izinler verilmiş, aramalar bitmiş, kararlar verilmiş, aç gözlü şirketler koordinat belirleme bahanesi ile bölgede cirit atıyor ama Devletimizi ve Milletimizi önceliğe alan bölge insanımız halen DEVLETİMİZ BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMAMALI beklenti içinde, İlgililerine duyurulur.
Yazı uzuyor, 28 Haziran 2022  Salı günü yapılacak keşifte  herkesi Ardıçönü Köyü BOĞALIMIZA davet ediyor, selamlar, sevgiler sunuyorum.
Not: Fotoğraflar Ardıçönü Köyümüz ve maden bölgesinde çekilmiştir..
Avukat Selim Saray

 

Yorum Ekle