AVUKAT HAKKI DENİZLİ BAĞIMSIZ İL GENEL MECLİS ÜYE ADAYI

İlçemizde uzun yıllardır Avukatlık yapan ve aslen Gökpınar köyünden olan Avukat Hakkı Denizli 29 Mart 2009 günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde İl Genel Meclisi Üyeliği için bağımsız aday olduğunu açıkladı.

 

Avukat Hakkı Denizli gazetemize verdiği beyanatta: “945 Taşova doğumluyum.İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunuyum ve 33 yıldır Taşova’ da serbest avukatlık yapıyorum.

 

Mesleğimle ilgili işimde herhangi bir çıkar karşılığı hareket etmedim ve ettiğimi de kimse iddia edemez. Şimdi ise il düzeyinde (İl Genel Meclisi’nde) Taşova’nın çıkarlarını savunmak istiyorum. Özetle söylemek gerekirse ücretsiz, Taşova’nın avukatlığını yapmak istiyorum..Oturum veya yaptığım masraf karşılığında tarafıma ne ücret ödenirse ödensin tümünü kimsesiz çocuklar yurduna bağışlayacağım. Hiçbir dünya nimeti Taşova’nın çıkarından üstün olamaz.Beni yakından tanıyanlar karakterimi bilirler.Ne frenk menteşesi ne de yanar dönerim.İçim dışım bir, özüm sözüm aynıdır. Aşağıda akıl erdiremediğim hususlar var. Aklım karışıyor neden, niçin böyledir diye?

 

Biraz önce de belirttiğim gibi Taşova doğumluyum ve 50 yıldır ilin gelirinden Taşova’ya niçin pay ayrılmıyor? Devlet niçin hiçbir yatırım yapmıyor? Taşova niçin üvey evlat muamelesi görüyor? Çevre ilçeleri gördükçe böyle düşünmeyenleri, körü körüne siyaset yapanları yadırgamamak mümkün mü? Bunda hepimizin kusuru var. Kimse üzerine alınmasın bu güne kadar seçilen il genel meclisi üyelerimiz ne yaptılar?…

 

Bir yaygara evet yaygara çıktı Taşova’ya yüksekokul gelecekmiş. Kim getirecekmiş, ne zaman gelecekmiş? vs.vs. Diyelim ki 2009-2010 öğretim yılında yüksek okul fakülte her ne isim altında olursu olsun açıldı. 200 kapasiteli olsun, bu öğrencilerden 100 ü kız 100 ü erkek öğrenci olsun. Bu kadar öğrenciyi nerede barındıracağız?

 

Bir öğrenci günlük 10.00TL . harcarsa 200 öğrencinin bir yılda Taşova’ya bırakacağı parayı kaç kişi düşündü ve ne önlem almayı planlıyor? Devletin çok şeyi özelleştiriliyor ve her şeyi de devletten bekliyoruz.Düşünmüyor önlem almazsak bunu isteme hakkını nerden buluyoruz?

 

Taşova ilçe merkezine 750 metre mesafeden, Erbaa ve Niksar’a doğalgaz boru hattı geçiyor .Taşova’da 2000 abone olmadığı için doğal gaz verilmeyecekmiş.Bu harami zihniyetidir. Taşova küçük bir ilçedir.Çocuklanı askere almayalım, şehit olmasınlar diyorlar mı?

 

Hemen hemen iktidar olan tüm parti liderleri genel seçimde hizmet yapacağını vaat ediyor, iktidar olunca da bu defa yerel seçimlerde bize oy vermezseniz size yardım vermeyiz diyor. Bunun adına ne denir? Bu anlayışa hala oy verirseniz hizmet alacağınıza nasıl inanabilirsiniz?

 

Erbaa’dan doğuya giden yol, Taşova’dan Amasya’ya giden yol tek iken, Taşova ile Çambükü köprüsü arasındaki yol 15 yıldan fazla bir zamandır ödenek yokluğu yüzünden yapılamıyor derken, Erbaa Taşova arasındaki yolu çift yapanlar ödeneği nereden buluyor?Amasya  Çaydibi kavşağının ilerisinde ve gerisindeki iki köprüde onlarca insan öldü, onlarca vasıta hurdaya döndü. Kimsenin vicdanı sızlamıyor ve kılı kıpırdamıyor. Böylesine aymazlığın adı nedir?

 

Taşova Erbaa arasındaki çift yolun kenarındaki 1 metre yükseklikteki toprak arazi kenarına yola toprak kaymasın diye taş duvar örülürken, Taşova Amasya istikametindeki  2. kilometredeki yarlardan yuvarlanan taşlardan insanlar ölürken bu garip işe göz yuman ilgililere, yetkililere oy verirken içiniz cız etmeyecek mi?

 

Boraboy gölü ilçemiz için bir nimetken niçin Boraboy Kasabası turistik belde ilan edilmiyor. Daha niceleri…..Şimdilik sevgi ve saygılarımla..

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.