ATATÜRK PARKI ve KAFETERYA SEZONA HAZIRLANIYOR..

İlçemize 17 km uzaklıktaki Karsavul  köyünün birbirinden güzel 6 mezrası bulunmaktadır. Bu mezralar: Çamaltı(Zana), Sıtmapınarı, Akpınar, İkipöhre, Hacıpınarı ve Kabaceviz’dir. Zana mezrası Yeşilırmak kenarında yer almakta olup 1 km uzaklıkta Roma döneminden kalan kükürtlü su kaynağı bulunan hamam bulunmaktadır.

Bünyesinde bir çok güzellikleri bulunduran kadim beldemizde Muhtar Mustafa Korkmaz’ın köyün yerleşim alanının genişletme  çalışmalarının yanısıra yeni bir park ve mesire yeri  kazandırmak için  çabaları sürüyor.

Çam ve mahlep ağaçları bulunan yirmi dönümlük eski ilkokul binasının da bulunduğu alan ATATÜRK Parkı olarak yeni sezona hazırlanıyor. Yüz adet ceviz ve ıhlamur ağacının bulunduğu mesire yerindeki Taşmektep aslına uygun olarak restore edilecek.

Panaromik ortamda geceleri Erbaa’nın ve çevre köylerimizin ışıklarını temaşa ederek yaz mevsiminin aşırı sıcaklığını hissedemeyeceksiniz.

Atatürk Parkı kafeteryasında Hasan Uğurlu Barajının enfes yayın ve sazan balığı, ızgara çeşitleri ve sezonda Kaz tiriti yiyebilecek akabinde Semaver çayını yudumlayabileceksiniz.

Yorum Ekle