ATATÜRK ORTAOKULUNDAN TEOG DA 2 TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Ayça Ayşe Taşova  ve  Ece Kıymet Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. Sınıflara yönelik yapılan Temel Eğitime Geçiş  (TEOG) sınavında sorulan 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak Türkiye Birincisi  olmuşlardır.

Öğrenciler  Ayça Ayşe Taşova ve Ece Kıymet  böyle bir sonuçtan dolayı çok mutlu olduklarını  bu başarıyı yakalamalarında  düzenli ve günü gününe çalışmasının etkili olduğunu söylediler.

Ayrıca  okulumuzda   özellikle yaz tatilinden başlayan yaz kurslarının , yapılan denemelerin, bu başarıda büyük rol oynadığını söylediler.

Okul idaremizin bizleri motive etmek, hırslandırmak için sene başından başlayarak yapmış oldukları çalışmalar ödüllendirmelerin etkinliklerin katkısı gerçekten çok önemli ve yerindeydi.

Bundan sonra tercih dönemiyle birlikte hedeflerinin iyi bir Fen Lisesi olduğunu ardında iyi bir üniversite  olduğunu ve ilçemize ülkemize iyi hizmetler etmek olduğunu söylediler.

Öğrenciler yapılan deneme sınavlarının kontrol ve analizlerinin düzenli yapılmasının  sınavlara hazırlanırken eksiklerin tespit edilmesinde ve tamamlanmasında etkili olduğunu ,Rehber öğretmenleri tarafından bunların değerlendirmesinin başarıda katkısının olduğunu söylediler.

Oku l Müdürü Saffet Bol’dan  aldığımız bilgiye göre 120 sorunun tamamını doğru cevaplandıran 2 öğrencinin yanında 7 öğrencinin 119 doğru yaparak 1 soru ile Türkiye Birinciliğini kaçırdıklarını, toplamda 50 öğrencinin 100 net üzeri yaptıklarını bunun da  çok büyük bir başarı olduğunu belirttiler.Bu başarının okulumuzda öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz,velilerimizle  iyi bir uyum ve ekip çalışmasıyla gerçekleştiğini emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Yorum Ekle