ASKERİMİZ, POLİSİMİZ, AMASYA BELEDİYESİ, SİZLERİ DE ALKIŞLIYORUZ

Abdullah SEÇKİN

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ülkemizde de etkisini sürdürmektedir. Devletimiz, ülkemizde virüsün yayılma zincirinin kırılması için çeşitli tedbirler almaktadır.
Alınan tedbirlerin uygulanması aşamasında sağlık çalışanlarımızın canları pahasına, kahramanca nasıl çalıştıklarını geçtiğimiz günlerde yazmıştık.
Tüm Türkiye, askerimizle, polisimizle, diğer kurum ve kuruluşlarımızla bu koronavirüs belasından kurtulmak için büyük fedakarlıklar göstermektedir.
Asker ve polisimizin, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuğunu, vatandaşımızın sobasını yaktığını, odununu kırdığını, yolunu açtığını, tarlasını sürdüğünü, ihtiyaçlarını karşıladığını, maaşını çekip ayağına getirip teslim ettiğini, sosyal medyadan, basından izleyip, gördük.
Alkışlamayalım mı?
Hem de ayakta alkışlıyoruz.
Bağıra, çağıra, yüksek sesle alkışlıyoruz.
En büyük asker bizim asker!
En büyük polis bizim polis!
Var olun, sağ olun, binler yaşayın!
Son alınan tedbirlerin arasında yoğun ortamlarda maske takma zorunluluğunun getirildiğini Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı.
İşte bu noktada bir alkış da Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’ya.
Neden mi?
Çünkü Amasya Belediye Başkanımız Mehmet Sarı, maske takma zorunluluğu getirilmeden birkaç gün önce Amasya’nın ihtiyacı olan maskeleri temin etmek için harekete geçiyor. Belediyeye hiçbir yük getirmeden, kişisel ilişkilerini kullanarak, maske üretiminde kullanılacak malzemeyi temin ediyor. Amasya’da bulunan “Elçin Tekstil” firması aracılığı ile ay sonuna kadar bir milyon maske üretiminin yapılması için hummalı bir çalışma başlatıyor. İlk etapta ürettikleri maskelerin 5.000 adetini Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına gönderiyor.
Alkışlamayalım mı?
Hem de ayakta alkışlıyoruz. Yürekten alkışlıyoruz.
Sağ ol, var ol, yaşa…
Bu savaşı hep birlikte kazanacağız.
“Biz Bize Yeteriz Türkiyem”
Kalın sağlıcakla.

Yorum Ekle