ARICILAR VE BAL ÜRETİCİLERİ DERTLERİNE ÇÖZÜM ARIYOR

Haber: Cesarettin Tuzla

Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Yücel 12 Nisan  2022 Salı Siyasi parti İlçe Başkanlıklarına  Arıcılar ve bal üreticilerle ilgili sorunları içeren dosya sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığında Başkan Ömer Özalp tarafından karşılanan Yücel  Arıcılar ve Gezgin arıcılarla ilgili dosya içeri hakkında kısa bilgiler verdi. CHP İlçe Başkanı Özalp; İlçemizde  arıcılık faaliyetlerinin kalkınması yönünde yapılan  çalışmalardan ve katkılarından dolayı TABÜD Başkanı Yücel’e teşekkür etti. Arıcılar ve gezici arıcılarla ilgili sorunları çözümünde  siyasi parti olarak yakından ilgileneceğini dile getirdi.

İYİ Pati İlçe Başkanı Ali Taş’ı makamında ziyaret eden Taşova Bal Üreticileri Denek Başkanı Yusuf Yücel Gezginci arıcılık faaliyeti yapan arıcılarla ilgili sorunları dile getirdi. İyi Parti İlçe Başkanı Ali Taş; ”Gezginci arıcıların yerleşik işletmelere zarar vermeyecek şekilde  Tarım il ve ilçe müdürlüğümüz yetkililerinin çalışmaları sonunda konaklama  yerleri  edilmeli,  geliş ve gidiş tarihlerinin de ortak çözüm bulunması için  yardımcı olmaya hazırız “dedi.

Ziraat Odası  Başkanı Hasan Dikmen; ” Arı ve bal yetiştiricileri Ziraat Odamızın üyesidir.Üyelerimizin sorunlarının çözümü önceliğimizdir. Bölgeye gelen gezginci arıcıların sözleşme kurallarına uymaları İlçe Tarım Müdürlüğünü yakinen ilgilendirmektedir. İlgili kurumlarla sorunun çözümü için Ziraat Odası olarak girişimde bulunacağız.” dedi.

Dernek Başkanı Yusuf Yücel, “Siyasi parti ilçe başkanlarının Arı ve Bal üreticilerinin sorunlarına gösterdikleri duyarlılığa teşekkür ediyorum dedi.”

rbt

 

rbt

Yorum Ekle