Araç takip sistemi nedir?

Araç takip sistemini daha önce duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız şimdi sizlere araç takip sistemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Peki araç takip sistemi nedir? Hep beraber görelim. Araç takip sistemi cihazları, GPS uyduları üzerinden Dünya üzerinde bulunan nesnelerin konum bilgilerinin takip edildiği ürünlerdir. Bu cihaz, bir aracın konumu hakkında bilgi toplar ve bunu merkezi bir araca gönderir. Bu sayede merkezi konumdaki bir kişi, bir aracın tam yerini bilebilir. Ayrıca aracın izlediği rotayı da öğrenebilir.

Araç takip cihazının takılacağı yer aracın markasına göre farklılık göstermektedir. Standart Araç takip cihazının bağlantısı 3 kablo ile yapılmaktadır. Araç içinden alınacak sürekli besleme (akü), şase ve kontak kablosu ile standart araç takip sistemi montaj yapılır.

Aksesuar ürünler eklenmesi olmadığı sürece montaj süresi ortalama 20 -25 dakika sürmektedir. Aksesuar ürünler eklenmesiyle birlikte montaj süresi uzayabilir.

Peki Araç Takip Sisteminin ne gibi yararları vardır? Bizlere sunacağı faydalar nelerdir? İşte bu soruların cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.  

Araç Takip Sistemi Faydaları

  • Araç takip sistemi sayesinde gerçek zamanlı bilgiler, filo yöneticilerinin rotadan sapan araçları düzeltmesine, zamandan ve yakıttan tasarruf etmesine olanak tanır.
  • Bu sistemlerdeki yazılım, sürücü çalışma saatlerini, yakıt verimliliğini ve mevcut konumu dikkate alarak, maliyet etkinliklerine dayalı olarak görevleri araçlara otomatik olarak yeniden atayacak şekilde yapılandırılabilir.
  • Sistem, müşterileri beklenen teslimat süresi konusunda otomatik olarak bilgilendirerek başarısız teslimatların sayısını azaltabilir.
  • Uyumsuzluk nedeniyle para cezalarını veya cezaları önlemek için çalışma süresi yönergesi ve sürüş saatlerine uygunluk gerçek zamanlı olarak izlenebilir.
  • Aktif Araç Takip Sistemleri, sürücülerin cep telefonlarından veya diğer cihazlardan alınan teslimat takibi ve satış noktası bilgileri gibi diğer canlı sistemlerle daha kolay entegre edilir.
  • Her günün sonunda cihazlardan veri toplamaya gerek kalmaz.

Sizde kendinizi garantiye almak istiyorsanız bir araç takip sistemi satın alabilirsiniz. Araç takip sistemleri hakkında detaylı bilgiye www.turuncuaractakip.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat politikası ve kaliteli hizmet standartlarıyla araç takip sistemleri konusunda uzman bir firmadır.

Yorum Ekle