Amasya İtimat

ANILARA YOLCULUK

Ahmet Şimşek

”Arpaderesi köyünde 1989-1994 yılları arası muhtarlık yapan köyün sevilen şahsiyetlerinden Sami Şimşek (67) hayatını kaybetti.

Uzun süredir Kocaeli’nde tedavi görmekte olan merhum 22 Nisan 2013  vefat etti. Merhumun cenazesi 23 Nisan 2013 Salı günü saat 10.00 da Arpaderesi köyünde kılınan cenaze namazı sonrası köy kabristanlığında toprağa verildi.”

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.”

Böyle vermişiz değerli ağabeyimiz  Sami Şimşek’in vefat haberini. 9 yıl geride kalmış Kendisi için Ahmet Şimşek’in kaleminden dökülenleri sizlerle paylaşıyoruz.

”Anılara gitmek gerekir bazen. Bu günkü Kahramanımız Sami ŞİMŞEK. Anadolunun Küçük bir köyünde yaşamakta olan, Şerefli ve hasiyetli bir Sami abi vardı. Bakkalcı Sami, Kahveci Sami, Çiftçi Sami, Traktörcü Sami, Oğul Sami, Baba Sami, Abi Sami, Emmi Sami, Her üzerine düşeni canı gönülden en iyi şekilde yapan merhum Sami ŞİMŞEK geride arkasında koca bir miras bıraktı. Mirasın belki maddi değeri azdır ama, manevi değerleri yaşadı, şerefi, izzeti, Namuslu olmayı kazandı, biz geride kalanlara bu manevi zenginlikleri miras bıraktı. Köylüsünün ve akrabasının arkasında dağ gibi duran Sami emmi seni bu günlerde ne kadar arar olduk. Siz gerçek dünyaya gittiniz ama arkanızda koskaca bir Samimi sevgi ordusu bıraktınız. Şimdi bir akraba veya köylümüzün bir işi düştüğünde hemen aklımıza kaç para verecek diye düşünen bir toplum, ne zaman bu hale geldi demeden edemiyoruz. Aslımıza dönmeden, israfı bırakmadan, birbirimizin derdini dert etmeden, biz mutluluğu bulamayız. Cennet mekanın olsun Sami ŞİMŞEK. Saygılar sevgiler, hepinize yürekten selam olsun.”
 

Yorum Ekle