ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ CUMA UYGULAMALARI ERKEN BAŞLADI

TAŞOVA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ CUMA UYGULAMALARI

Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Mesleki Etkinlikler çerçevesinde bu sene Cuma Namazı Uygulamalarını erkene aldı.

İlki 07/11/2014 Cuma günü Uluköy köyü camilerinde başlayan Erkek Öğrenciler Cuma Hutbesi ve Cuma Namazı Uygulamaları her Cuma başka bir köyümüz camiinde olmak üzere aralıksız devam ediyor.

Yine aynı günün akşamı, akşam namazı ile yatsı namazı arası Uluköy Merkez Camiinde Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencileri köyün bayan cemaatine Sohbet Programı düzenlediler. Aynı şekilde yine her Cuma akşamı (Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan akşam) bir farklı köyde kız öğrenciler bayan cemaate Sohbet Programı sunmaya devam ediyorlar. Bayanların programlara ilgisinin çok olduğu ve çok memnun oldukları gözlerden kaçmadı.

Okul Müdürü Ali Öker “Hem erkek hem de kız öğrencilerimizi mesleğe ve yarınlara hazırlamak için her Cuma etkinlikleri sunuyoruz. Programlarımız yıl boyunca her Cuma Namazı ve Cuma akşamı sohbetleri şeklinde devam edecektir. Programlara istekle ve ilgiyle iştirak eden ve gelerek öğrencilerimizi onurlandıran halkımıza teşekkür ederiz. Onlar halkımızın göz nuru evlatları. Hataları olursa bağışlamalarını diliyoruz. Onlar ilk defa bu etkinliği yapmanın heyecanını yaşıyorlar, zaman zaman hataları olabilir. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Yorum Ekle