ANA KIZ OKULDAYIZ OKUMA YAZMA KAMPANYASI İLE OKUMA BİLMEYEN KALMASIN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde tüm zamanların en büyük okuma yazma öğretimi kampanyası başlatıldı.


Bu kampanya çerçevesi dahilinde ilçemiz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce duyuru ve alan taraması çalışmaları başlatılmış olup, okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın kayıtlarına başlandı. Duyuru ve alan taraması çalışmalarının tamamlanmasından sonra kurslar ilçe merkezi-kasaba ve köylerde kayıt durumuna göre belirlenecek.


5 Eylül 2008 tarihine kadar kayıtlar tamamlanarak kurslar başlatılacak olup,  kurslarda başarılı olan özellikle aile reisi ve kadınlara sağlanacak teşvikler (buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, elektrik süpürgesi, fırın ve benzeri) Halk Bankası Genel Müdürlüğü tarafından promosyon olarak verilecek.


İlçemiz ve çevresinde okuma yazma bilmeyen 15 yaş üstü vatandaşlarımızın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Belediye, muhtarlık ve okul müdürlüklerine müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.


          Ayrıntılı bilgi için Taşova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 312 10 57 ve 312 00 63 nolu telefonlara müracaat edilebiliyor.

Yorum Ekle