Amasya İtimat

AMASYA’YA BEŞ YILDIZLI HILTON GARDEN YAPILIYOR

5 YILDIZLI MARKA OTELİN PROJESİ ONAYLANDI..
Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden beri Amasya’yı turizmde hak ettiği seviyeye getirmek için çalışmalarını sürdüren, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı , Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Toplantısına katılarak 5 yıldızlı marka otelin projesini onaylattı.
Başkan Sarı’nın belediyenin arsasını satın alarak Amasya’ya kazandırdığı alan üzerine kurulacak 5 yıldızlı marka otelin, uzun ve titiz bir çalışma sonucu hazırlanan projenin onaylanmasının ardından ihale ve inşaat aşamasına geçilecek.
Hilton Gardenn Inn Otelinin projesi için çok emek verdiklerini ifade eden Başkan Sarı, projenin onaylanmasından dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, ilk kazmanın çok yakın zamanda vurulacağını söyledi.
“ULUSLARARASI BİR OTELİN ŞEHİR İÇİNDE OLMASI GEREKİYORDU”
Mevcut Belediye binasında bulunan tüm birimlerin, kültür merkezinde kendilerine tahsis edilen alanlara geçerek burada hizmet vermeye başladıklarını belirten Başkan Sarı, sözlerine şöyle devam etti;
“Tüm birimlerin taşınmasıyla birlikte hazırlanan otel projesinin, yapım çalışması kısa sürede başlayacak. Amasya’ya turizm merkezi haline getirebilmek için uluslararası bir otelin şehir içinde olması gerekiyordu. Biz geldiğimizde ne söyledik şehrimiz açık hava müzesi haline getirmek istiyoruz. Mevcut belediye binamızı otele dönüştüreceğiz dedik. Şehrimiz bir açık hava turizm müzesi haline getirmek istiyoruz. Yani bu şehre turist getirmek istiyoruz. Biz 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip bir şehiriz. Onun içinde bacasız sanayi dediğimiz turizmden payımızı almadığımıza inanıyoruz hatta ve hatta hiç almadığımıza inanıyoruz. Bu şehri turizmin merkezi yapacağız. Turisti buraya çağırabilmemiz için önce alt yapımızı oluşturmamız lazım. Vatandaşlarımızın şehrimizi tanıyabilmeleri, gezip görebilmeleri ve konaklayabilmeleri gerekmektedir. Bu manada da şehirde güzel bir otel olması lazım. Uluslararası bir otel zincirine sahip olması lazım. Uluslararası otel zincirleri müşterileri kendileri getirirler. Yani Amasya’yı dünyaya entegre edeceğiz. “

Yorum Ekle