Amasya İtimat

AMASYASPOR DOLU DİZGİN… (PUAN DURUMU)

Haber: Ali Özkan-spor 05

3.ligi 1.Grup 28.hafta hafta müsabakasında Amasya 12 Haziran stadyumunda Amasyaspor Futbol Kulübü Karşıyaka Spor Kulübü’nü konuk etti.

Amasyaspor Futbol Kulübü Karşıyaka Spor Kulübü karşılaşması Amasyaspor’lu futbolcuların santral alışıyla başladı.karşılaşmanın ilk yirmi dakikası karşılıklı ataklarla geçilirken ilk ciddi atak ise yirmi ikinci dakikada Karşıyaka’dan geldi Ferhat’ın ortasında Emre kafayı vur top direkten döndü topu takip eden Yılmaz birkez daha vurdu önce Amasyaspor Futbol Kulübü’nün kalecisi Taylan topa müdahale ettin daha sonra top yine direğe çarpıp oyuna döndü Amasyaspor’lu futbolculara topu uzaklaştırarak tehlikeyi önlediler. 27 dakikada bu kez Amasyaspor Futbol Kulübü’nün atağında Cuma Ali ortaladı Buğrahan Tuncay vurdu Karşıyaka Spor Kulübü’nü kalecisi Yusuf gole izin vermedi ve ilk yarı sonunda her iki takımda soyunma odasına 0-0 beraberlikle gittiler.

Amasyaspor Futbol Kulübü Karşıyaka Spor Kulübü’nün ikinci yarısı Karşıyaka’lı futbolcuların vuruşuyla başladı ikinci yarıda sahada daha istekli ve arzulu bir Amasyaspor vardı 58.dakikada Cuma Ali Üzüm Buğrahan Tuncay’in pasını iyi değerlendirdi ve meşin yuvarlağı düzgün ve güzel bir vuruşla Karşıyaka ağlarıyla buluşturdu durum Amasyaspor Futbol Kulübü 1 Karşıyaka Spor Kulübü 0 Amasyaspor adına gelen bu golle sahada daha iyi oyun sergileyen Amasyaspor 90+8.dakikada Fevzi Can Bozkuş ile ikinci golünü buldu durum Amasyaspor Futbol Kulübü 2 Karşıyaka Spor Kulübü 0 karşılaşmanın kalan süresinde başka gol olmayınca Amasyaspor Futbol Kulübü karşılaşmayı 2-0 kazanırken yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Amasyaspor Futbol Kulübü Karşıyaka Spor Kulübü önünde aldığı galibiyetle puanını otuz beş’e çıkarırken ligdede sekizinci sıraya yerleşti.

Türkiye 3. ligi 1. grup 28. hafta maçında Amasyaspor,  Amasya’da Karşıyakaspor ile oynadığı karşılaşmayı kazanarak puanını 35’e çıkardı.

12 Nisan 2023 Çarşamba günü 12 Haziran stadyumunda oynanan karşılaşma Amasyaspor’un 2-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Yorum Ekle