Amasya İtimat

AMASYALILARIN BİR ARAYA GELDİĞİ KONSERİN SOLİSTİ TAŞOVALI…

ASELSAN BAHAR KONSERİ AMASYALILARI BİR ARAYA GETİRDİ.
Haber: Ahmet Şimşek
Bahar Konserleri adı altında ASELSAN Türk Sanat Müziği korosu ve solistleri adeta ruhları mest eden şarkıları ile iki bölüm halinde halka açık konser düzenledi. 15 Mart 2022 saat 19,30’da başlayan konser Koro ve arada solistlerin şarkıları ile seyircilere müzik ziyafeti çekti. Konserin organizasyonunu hazırlayan Amasya Taşova Arpaderesi Köyünden Aselsan da çalışırken yeni emekli olan Ünal Kavak hem koroda görev aldı, hem de solist olarak şarkı söyledi.
Konsere Amasya Taşovalı AMASYAŞAT Başkanı Yazar-Şair Müzeyyen Keskin, kardeşi Canan Keskin, Ahmet Şimşek katıldı, Konser arasında Ünal Kavak hemşerileri ile hoş sohbetler etti. Konserin ikinci bölümü başladığında harika şarkılara devam edildi. Şarkılar sayesinde seyircilerin kulaklarının pası silinirken, ASELSAN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU ‘’ BAHAR KONSERİ’’ Şef Vedat Kaptan Yurdakul, Sunucu Yasemin Pamukçu 31 koristin katıldığı muhteşem konserde Sunucu Pamukçu güzel sunumlarıyla dikkat çekti. TRT kökenli  Saz heyeti sanatçıları gerçektende muhteşem seslerle, uyum ve ahenk içerisinde Koro şefiyle muhteşem ötesi konser verdi.
Konserin sonunda ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün; Koro Şefi Vedat Kaptan Yurdakul’a ve Sunucu  Pamukçu’ya Çiçek  takdim ederek Koroya ve çalışanlarına, konsere katılımcılara teşekkür etti.
05amasyam-05 Kültür, Haber, Magazin 2022

Yorum Ekle