AMASYALILAR DARICADA BULUŞTU

AMASYA BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU.. 
Darıca Belediyesi ve Darıca’da faaliyet gösteren il derneklerinin ortaklaşa düzenlediği 6.Şehirler ve Kültürler kaynaşma gecesi’nin AMASYA etabında Amasyalılar, diğer dernekleri kıskandıracak bir kalabalığı ve güzelliğe imza attılar.
Ayşegül PINAR ile  Şair Sami ASLAN nın yaptığı düetler ise Amasyalılardan büyük alkış aldı.

Geceye Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, Uluköy Belediye Başkanı Ali Genç, Amasya Samsunlular Derneği Başkanı Sezai Güntel, Taşovalılar Birliği Dernek Başkan Yardımcısı Cafer Aktaş, Prof.Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Amasya Simsim Ekibi ve Ahmet Öztürk, Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, Medya Tv Yönetim Kurulu Başkanı Turan Canik, Avukat İslam Binici çeşitli sivil toplum kuruluşları ve dernek başkanları ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Darıca Amasyalılar Dernek Başkanı Muammer Öztürk geceye katılan tüm misafirlere hoş geldiniz konuşması yaparken…

Amasya Belediye başkan yardımcısı Osman Akbaş kürsüde geceyi tertipleyenlere ve katılımcılara teşekkür konuşmasını yaparken…

Darıca Amasyalılar Dernek başkanı,Muammer ÖZTÜRK, Darıca belediye başkanı, Şükrü KARABACAK beyefendiye pilaketini takdim ederken.
Gecede Darıca Amasyalılar Derneği’ne katkıda bulunanlara Amasya Elma motifli plaketler verildi.


Amasya Belediye Konservatuar Ekibi’nin konseri ile başlayan gecede Fatoş Eren ve Ayşegül Pınar,Şair Sami ASLAN,misafir sanatçı, İzzet AKTAŞ  sahne aldı.

Kelkit Vadisi’nin hanımefendi sanatçısı Ayşegül PINAR Şair Sami Aslan ile yaptığı düet ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

Medya tv Medya fm Yönetim kurulu başkanı Turan CANİK, başkan Muammer Öztürk’ten pilaketini alırken.
 
Taşova belediye başkanı Özgür ÖZDEMİR..Konuşmasını yaparken

Yukarıda Darıca Amasyalılar dernek başkanı, Muammer ÖZTÜRK ve Darıca Belediye Başkanı, Şükrü KARABACAK
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ilk defa yöresel kıyafeti AMASYA GECESİ’nde giyindi ve gece boyunca bu kıyafetle halkın arasında bulundu.
Amasya yöresine ait kıyafetle sahneye çıkan KARABACAK bu gece hepimiz Amasyalıyız dedi. Bu tür organizasyonla illeri ve kültürleri aynı çatı altında birleştirdiğini anlatan Karabacak önümüzdeki organizasyonlarda tüm yörelerin daha geniş kültürlerini buraya taşıyacağız diye konuştu.
Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir‘de konuşmasında Darıca belediyesi ve Darıca Amasyalılar Derneğine böylesi bir organizasyonda emekleri geçtiği için teşekkürlerini iletti.
Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ise Amasya her yönüyle farkılıklar şehri bu farklılıkları buraya taşıyanlara teşekkür
ediyorum diye konuştu.
Geceye misafir sanatçı olarak katılan izzet AKTAŞ Yeni bir Amasya Türküsü ile seyircinin karşısına çıktı.
Şair Sami ASLAN,Amasyalılar dernek başkan yardımcısı, Cengiz YILDIZDAN pilaketini alırken.. 

Haber:Sami ASLAN…

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.