AMASYADA TERÖRE PROTESTO MİTİNGİ…

         Amasya’da düzenlenen terörü protesto mitinginde  çok sayıda vatandaş ellerindeki Türk Bayrakları ile PKK terör örgütü aleyhine slogan atarak terörü lanetledi.


          Yavuz Selim Meydanına toplanan ve aralarında şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri bulunan grup, Tokat’ın Reşadiye ilçesi Sazak Köyü yakınlarında karakola 2 km kala jandarma ekip aracına  teröristlerin çapraz  ateş açması sonucu 7 askerin  şehit  edilmesi,  3 askerimizin de yaralanması Amasya’da da halktan büyük tepki gördü.


         Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının sonra ,Kamu-Sen Amasya İl Temsilcisi Kamil Terzi, Tokat’ta hain pusuda 7 askerin şehit edilmesi tüm Türk Milletini derinden yaraladı. Türkiye’yi bir kardeş kavgasına sürüklemeye çalışanların engellenmesi ,Mevcut iktidarın görev ve sorumluluğu altında olduğun savunan Terzi, ”PKK ve yandaşlarını besleyenler şunu bilmeli ve aklından çıkarmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür.”dedi. Konuşmaların ardından PKK terör örgütü aleyhinde sloganlar atan katılımcılar, daha sonra dağıldı.


                                     


               CHA-TAŞAOVA GAZETESİ

Yorum Ekle