.AMASYA’DA HZ.MEVLANA COŞKUSU …


 


    AMASYA’DA MEVLANA COŞKUSU …


    Amasya Üniversitesi Şiir ve Gezi Gözlem Kulüplerinin organize ettiği ve İstanbul M.S Şirketler Topluluğu Y.K Başkanı Mehmet Sarı’nın manevi destekçisi olduğu Mevlana’yı anma gecesi Teknoloji Fakültesi Kültür Merkezinde yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleşti..


   Hafta içi olmasına, program saatinin 17.00 ve Amasya’nın en uzak yerinde ve yağmurlu bir hava olmasına rağmen halkın ve öğrencilerin bu özel geceye ilgisi görülmeye değerdi..


    Kasım Alper Özdemir’in sanat yönetmenliğini yaptığı gecede Özdemir, Mevlana’nın sözlerini ve şiirlerini muhteşem bir sema gösterisi eşliğinde dev ekranda Mevlana sözlerinin yansıdığı bir ortamda yorumladı…


   Kasım Alper Özdemir; işte Amasya bir gönül erine nasıl sahip çıkıyor ve buraları hınca hınç dolduruyor. Böyle bir imkanı bize sağlayan Amasyamızın çok değerli Rektörü Prof.Dr Metin Orbay’a ve bu gönül buluşmasına destek olan değerli büyüğümüz Mehmet Sarı’ya da ayrıca teşekkür etmek istiyorum; dedi.. Özdemir’e gecenin anısına öğrenciler tarafından plaket takdim edildi. Plaketi Gezi Gözlem Kulübü Başkanı Kaan Erhan Gürel ve Dramatize Şiir Kulubü Başkanı Vildan Şeker takdim etti..


     Etkinlik sonunda İş adamı Mehmet Sarı’ya da desteğinden dolayı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Feda Öner tarafından plaket takdim edildi. Mehmet Sarı konuşmasında; Mevlana gibi bir hak aşığının etrafında buluşmak muhteşem bir duygu. Bu etkinliğie destek olmak şahsım içinde bir onur. Sizlere öğrenci kardeşlerim diyorum; çünkü bende 53 yaşına girerken üniversiteyide bitirmiş bir öğrenci olduğumu belirtmek istiyorum. Müslüman dünyası uzun yıllardır kıtlık ve açlıkla mücadele ediyor. Zulüm almış başını gidiyor, bu devletlerin yol göstereni yok, işte Müslüman alemi kendisine Mevlana’yı, Yunus Emre’yi örnek almalı ki çok daha güzel günler onları beklesin.. Hepinize bu yağmurlu ve soğuk havaya rağmen bu buluşmaya ortak olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum; dedi…


 Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının aynı saate düşen toplantısından dolayı İl protokolünün katılamadığı etkinliğe Taşova İlçe Kaymakamı Engin Uysal, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Feda Öner, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Amasya Taşovalılar Derneği Başkanı İbrahim Kurt, Suluova Taşovalılar Derneği Başkanı Yaşar Serçe, Gümüşhacıköy Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr Reha Özder ve bir çok davetli katıldı.. 


    Program sonrası baba ocağına gelen İşadamı Mehmet Sarı burada dostları ile hasret giderdi.

 
 

Yorum Ekle