Amasya İtimat

AMASYA VAN I RAHAT GEÇTİ

            Türkiye bayanlar hentbol 1. liginde mücadele eden Amasya Atatürk Lisesi ligin 5. haftasında Taşova’da oynanan maçta rakibi Van Gençlik Spor’u 36-26 lık skorla yenerek ligdeki 3. galibiyetini aldı.
            5 Aralık 2010 pazar günü saat 12.00 de Taşova Kapalı Spor salonunda oynanan maçta Amasya Atatürk Lisesi Hentbol takımı maça hızlı bir başlangıç yaptı ve skor bir ara 10-1 oldu etkili oyununu ilk yarının sonuna kadar devam ettiren ev sahibi ekibi olan Atatürk Lisesi ilk yarıyı 22-10 gibi bir skorla önde kapattı.
            Maçın ikinci yarısında konuk takım Van Gençlik Spor iyi mücadele etti ve bunun sonucunda farkı bir ara 6 sayıya kadar düşürdü.Tekrar toparlanan Atatürk lisesi farkı tekrar açtı ve maçı da 36-26  lık skorla aldı ve ligdeki 3. galibiyetini almış oldu.
           Maçın hakemleri Kayseri Bölgesinden M.Fatih Kaymaz ve Ersoy Turan yaparken masa hakemleri ise Amasya Bölgesinden Serap Karaca ve Gül Koç yaptı. Maçın gözlemcisi ise Zonguldak Bölgesinden Sefer Şahin  idi. Ayrıca maçı Amasya Gençlik Spor İl Müdürü Celalettin Kapçak’ta izledi.
          Maçtan sonra Amasya Atatürk Lisesi Antrenörü Mustafa Gödek ve Van Gençlik Spor Antrenörü Müslim Karaboğa yaptıkları açıklamada” Maçlarımızı Taşova’da oynamaktan mutluluk duyuyoruz.Bizlere gösterilen ilgiyi çoğu yerde bulmamız gerçekten çok zor.Burada hem maçta hem de maçtan önce bizlere  ilgisini esirgemeyen  İlçe Spor Müdürü Ahmet Dayıbaş ,Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Akça ve Beden Eğitimi Öğretmeni Sercan Şenel ,YİBO pansiyon sorumlusu  Rafet Öztürk’e teşekkürlerimizi sunarız dediler.

                                 CHA-TAŞOVA GAZETESİ

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.