Amasya İtimat

AMASYA VALİMİZ İLÇEMİZDE ZİYARETLERDE BULUNDU

Amasya Valimiz İlçemizi Ziyaret Etti

İlimiz Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ilçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Kaymakamlık binası önünde Kaymakam Emin Kaymak ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Çomaktekin, Kaymakamlık, Adliye, Belediye, Jandarma, İlçe Emniyet Müdürlüğü,  Halk Kütüphanesi, Toplum Sağlığı Merkezi inşaatı ve Meslek Yüksek  okulunu ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

Çarşı esnafını da ziyaret eden Vali Çomaktekin, son olarak Alpaslan Köyü‘nde bulunan müzeyi ve Seyit Nurettin Alpaslan El Rufai türbesini ziyaret ederek bilgiler aldı.

Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Çomaktekin “Bugün Taşova ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarımızı ziyaret ederek güzel Taşova halkımızla beraber olmaya çalıştık.

İlçemize yapılan çok güzel işler olmuş, bunları yerinde görme fırsatı bulduk. Kurumlarımızdan da bir takım talep ve sorunları dinledik, yakın bir tarihte inşallah gerçekleştirme imkanı bulacağız.

Son durağımız olan Alpaslan köyü oldu burada da vatandaşlarımız bizi çok sıcak ve samimi karşıladılar.

Alpaslan köyümüzde çok güzel bir müze var ve bu müze özel idareye devredildi. Türkiye’de fazla örneği olmayan zengin bir müze Selçuklulardan, Romalılardan kalma. Bu müzemizde 13. Yüzyıldan kalma çok önemli eserler var.

Alpaslan köyü mıntıkasının tarihte çok önemli bir rol üslendiğini, bu toprakların Türkleşmesinde, islamlaşmasında emeği geçen çok önemli zatların burada medfun olduğunu gördük” dedi.

Vali Çomaktekin’e Kaymakam Emin Kaymak, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Halk Sağlığı İl Müdürü Ömer Nergiz, İl Genel meclis üyeleri ve kurum amirleri eşlik etti.

IMG_7243 IMG_7244 IMG_7245 IMG_7246 IMG_7248 IMG_7249 IMG_7250 IMG_7251 IMG_7252 IMG_7253 IMG_7254 IMG_7255 IMG_7256 IMG_7257 IMG_7258 IMG_7261

 —Album—Linki—

—ahmetozkan05_foto_arsivi—

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.