Amasya İtimat

Amasya Üniversitesi Senatosu İlçemizde Toplandı

Amasya Üniversitesi Senatosu İlçemizde Toplandı

Amasya Üniversitesi Senatosu, aylık olağan toplantısını, 08/11/2013 günü Taşova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda  gerçekleştirdi.

Toplantıya Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Taşova Kaymakamı Engin Uysal, Üniversite Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Taşova MYO Müdürü Salih Değirmenci ve senato üyeleri katıldı.

İnşaatı devam Taşova MYO inşaatı binası hakkında bilgiler veren Kaymakam Engin Uysal  “Taşova için yaklaşık on yıldır bir hayal olan Meslek Yüksek Okulu yapılan girişimlerle bitirilme aşamasına doğru hızla mesafe kat etmektedir. Konuyu yakından takip ediyoruz. Yakında inşallah üçüncü kat betonu da atılacak, Mayıs ayında bitirilmesine müteakip çevre düzenlemesi de yaptırılarak yeni sezonda öğrenci alacak duruma gelecektir. Ben hem MYO sürecimizdeki katkılarından hem de bugün senatoyu Taşova Kaymakamlığı SYDV’ de toplayarak Taşova’ya ilgilerini gösterdiklerinden ötürü başta Sayın Rektörümüze, Genel Sekreterimize ve tüm senato üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Metin Orbay “İlçelerimizde farklı dönemlerde senato toplantısı yapmıştık. Amasya Üniversitesi olarak meslek yüksek okullarına önem veriyoruz. Yüksek öğretimi önümüzdeki yıl yaşayacağımız Taşova ilçemizde de tüm senato üyeleri ile birlikte geldik burada gerçekleştirdik. Taşova MYO okul binası inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. İstihdam odaklı otobüs kaptanlığı ve posta hizmetlerine kadar pek çok programı açacağız. Sayın Kaymakamımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de Taşova’da yüksek öğretim  heyecanını başlatacağız.” dedi.

Rektör Metin Orbay, Kaymakam Engin Uysal ve senato üyeleri, inşaatı devam eden Taşova Meslek Yüksek Okulu binası inşaatında  incelemelerde bulunarak inşaat hakkında yetkililerden bilgiler aldılar.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.