Amasya İtimat

AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ METİN ORBAY’IN TAŞOVA ZİYARETİ

Amasya Üniversitesi Rektörü Orbay’ın Taşova Ziyareti

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Taşova Kaymakamı Engin Uysal ile Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ü makamlarında ziyaret ederek TMYO inşaatında incelemelerde bulundu.

Rektör Orbay “Amasya Üniversitesi büyümek zorunda. Çünkü tarihin her döneminde eğitim, öğretim, kültür ve sanatın merkezi olan bir üniversite istihdam odaklı büyümek zorunda. Biz de 2011 yılından bu güne kadar yüzde yetmiş iki oranında öğrenci sayımızda büyümüşüz.

İlçelerimize yüksek okulları getirmişiz, bu yüksek okulların mesleki ve teknik eğitimin öngördüğü niteliklerde eğitim vermesi için çalışıyoruz. Bu konuda akademik idari personelimizin katkısının yanı sıra eğitimin iç ve dış tüm paydaşlarının katkısını almış durumdayız. Daha da büyümek zorundayız ama bu büyümeyi sayısal büyümenin ötesinde ilin, bölgenin, ülkenin ihtiyacı olan istihdam odaklı büyüme olarak görüyoruz. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz ve daha da başarılı olacağımıza inanıyoruz.

Taşova Meslek Yüksek okulumuzun iki adet programı Yüksek Öğretim Kurumu tarafından onaylandı ve ÖSYM kataloglarına girdi; Mezuniyet sonrası iş bulma sıkıntısı olamayan iki bölüm, Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri bölümü. Binamız yüzde doksan dokuz oranında tamamlandı.  Çevre düzenlemesi için yer teslimi yapıldı ve Eylül ayına kadar burayı yaşanabilir bir yüksek okul haline getireceğiz. Bu konuda Taşova’nın esnafına, sanayicisine, iş adamına çok ihtiyaç düşüyor, ilk izlenim çok önemli. Bu öğrencilere ilk geldiğinde burada yüksek okul okunur dedirttirebilirsek bundan sonraki kısım kendiliğinden gelir. Bu hususlarda emeği geçen herkese, Taşova Kaymakamlığı, Taşova Belediyesi ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Orbay’a Merkezi Araştırma Laboratuar Müdürü Prof. Dr.Vahit Konar, Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Feda Öner, Taşova MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Salih Değirmenci ve Genel Sekreter Hasan Özyurt ve yüksekokulun ilçemize kazanılmasında en büyük payı olan Sebahattin Üstün eşlik etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.