ÖĞRENCİLER TATİLE GİRDİ

İlçemizde Karne Dağıtım Töreni

İlçemizde 5636 (beş bin alt yüz otuz altı) öğrenci yaz tatiline girdi.

Kaymakam Engin Uysal 2013-2014 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Ballıdere İlk-Orta Okulu’nda karne dağıtım törenine katıldı.

Kaymakam Engin Uysal “Sevgili öğrenciler bir yıllık emeğinizin karşılığını bugün alıyorsunuz. Bazılarınız son sınıfta olmanız nedeni ile okulunuzdan ayrılıp başka okullara gidecek bazılarınız ise bir üst sınıfa geçeceksiniz.

Önemli olan bu yolda ilerlerken bir hedef doğrultusunda bir amaç için mücadele etmektir. Hedefinizi koymazsanız rüzgarda savrulan bir yaprak misali savrulursunuz. Koyacağınız hedefler ve başarılar  neticesinde hem ailenizi, hem öğretmenlerinizi sevindirin. Özgüven sahibi, hedeflerini belirlemiş, çok yönlü birer insan olarak hem ailenize hem topluma katkı sağlamalıyız” dedi.

Programın sonunda öğrencilere karne ve başarı belgeleri verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer Yatılı Bölge Okulu (Ybo)  karne dağıtım törenine katıldı. Mustafa Tümer “Milli Eğitim camiası büyük bir camia sürekli haraketli olan bir camia özellikle Ybo’lar daha hareketli okullar.

Bugün bir yıl boyunca vermiş olduğunuz emeklerin karşılığı karnelerinizi alacaksınız. Karnenizdeki notların belli bir yere kadar önemi var. Ancak önemli olan iyi insan olabilmek, vatanımıza milletimize çevremize ve ailemize hayırlı birer ,birey olmayı sağlayabilirsek  bizim için  çok daha önemli.

İlçe genelinde bu yıl 5 bin 636 öğrenci ve  385 öğretmen yaz tatiline girdi.

Bu yıl okulumuzdan tamamen ayrılacak olan sekizinci sınıf öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyor tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Programın sonunda öğrencilere belge ve karneleri ile birlikte kitap hediye edildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.