Amasya İtimat

AMASYA ŞEHİDİNE AĞLADI

       Amasya  Şehidine  ağladı.


       27 Nisan 2008  Pazar günü Bingöl ili Genç ilçesi  kırsalında  meydana gelen çatışmada ihanet şebeke-sinin  kurşunlarına hedef olan Piyade Er Mustafa TULUK  ve silah arkadaşı Piyade Er  Hasan ŞAHİN şehit  düştüler. Şehit Piyade Er Mustafa Tuluk  ilimiz Yassıçal kasabasından olup, Amasya’nın  Savadiye Mahallesi’nde oturuyordu. 1987  doğumlu olan şehidimiz geçen ağustos ayında düğünle davulla  kutsal vatan görevini yapmaya gitmişti.


        Babası Sadık Tuluk İnşaat işçiliği  ile geçinen şehidimizin  kendisinden küçük bir kız bir de erkek kardeşi vardı.     28 Nisan Pazartesi günü öğle namazını müteakiben Amasya Yavuz Selim Meydanı’nda (Selağzı) kılınan cenaze namazından sonra dualarla Tekirdede Kabristanı’ndaki Garnizon Şehitliğinde ebedi istirahatgahına defnedildi.Cenaze merasiminde kısa bir konuşma yapan bir Binbaşı “Mustafa ölmedi, çünkü o vatan uğruna şehit oldu. Şehitler ölmez. Mustafa’yı görmek isterseniz albayrağımıza bakın” dedi.

     Şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ,yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı dileriz. Ruhun Şad,mekanın cennet olsun;Mustafa’m.


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.