Amasya İtimat

AMASYA KÜLTÜR MERKEZİNDE ŞAİRLER ŞİİR ŞÖLENİ İLGİYLE İZLENDİ

AMASYA KÜLTÜR MERKEZİNDE ŞAİRLER ŞİİR ŞÖLENİ İLGİYLE İZLENDİ


Amasya Sanatçılar Derneği tarafından organize edilen 01-07 Nisan “Amasya Sanat Haftası” etkinlikleri kapsamında Amasya’da “Şairler Şiir Şöleni” adında bir şiir etkinliği düzenlendi. Amasya Kültür Merkezinde 7 Nisan 20112 Cumartesi günü saat 19.30’da başlayan programa Amasya üst düzey yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve sanatsever Amasyalılar izleyici olarak katıldılar.


Amasya Sanatçılar Derneği Başkanı Halis Büyükbayraktar’ın açış ve teşekkür konuşmasının ardından başlayan programı Amasyalı şair Kurtuluş Altunbaş sundu. Salonun dolu olduğu ve ilgiyle izlendiği gözlemlenen etkinlikte Amasyalı şairler Mehmet Hopal, Mustafa Ayvalı, Ömer Celep, Fesih Aktaş ve Ali Rıza Atasoy kendilerine ait şiirleri seslendirdiler. Şairler şiirlerini seslendirirken ney, ud ve bağlama sanatçılar da şairlere sazlarıyla eşlik ettiler ve birbirinden güzel şarkı ve türkülerden de örnekler sundular.


Amasya Sanatçılar Derneğinin faaliyetlerine ve yıllık çalışma programının uygulanmasına destek veren kişi ve kuruluşlara Dernek Başkanı Büyükbayraktar tarafından plaket takdim edildi. Şiir gecesine Amasya Belediyesi Sanat Danışmanı Hüseyin Menç, İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş ve Amasyalı Bestekar Burhan Özbakır’ın yanı sıra Amasyalı sanatseverler katıldılar ve geceye ilişkin duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.