Amasya İl Jandarma Komutanı Yıldız Muhtarlarla Bir Araya Geldi

 

 

Amasya İl Jandarma Komutanı  J.Kd. Alb. Ali Yıldız ilçemiz köy muhtarları ile bir araya geldi.

19 Nisan 2019 Cuma günü Müftülük toplantı salonunda saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan toplantıda Uzman Jandarma Özgür Karaca slayt sunumunda bulundu.

“Herkesin jandarması kendi vicdanıdır” diyen Amasya İl Jandarma Komutanı   Yıldız;

“31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde halkın tercihleri ile muhtar seçildiniz hepinizi kutluyor başarılar diliyorum. Bizler sizlerin görev yaptığınız sürece yanındayız. Jandarma olarak bizim amacımız kamu güvenliğini, düzenini sağlamak, halkın yanında olmak ve vatandaşımızın her türlü derdi ve nasıl yardımcı olabilirizin çabasındayız. Siyasi görüşü, yaşam tarzı, dini mezhebi ne olursa olsun jandarma olarak hepsine eşitiz. Bizim için hukuk olması hukukun dışına çıkılırsa hukuk bize ne emrediyorsa biz onu yaparız.

Köylerin güvenliği için kamera takılması, jandarma ile koordineli çalışılması, hayvan hırsızlığına caydırıcı olması için hayvan ağıllarına sensörlu lamba ve projektör takılması, özellikle düğünlerde silah atılmaması için alanlara caydırıcı afiş asılması, yabancıların kolluk kuvvetlere bildirilmesi, kaçak yapıların bildirilmesi, meraların adil kullanılması, bağ evlerinde yiyecek bırakılmaması, kaçak kazı ve av yapılmaması konularında açıklamalarda bulunan Yıldız muhtarlara hediye vermesi ve ilçe jandarma komutanlığında yapılan ikram ile program sona erdi.

Yorum Ekle