AMASYA İL GENEL MECLİS ÜYELERİ TAŞOVA’DA TOPLANDI

        Amasya İl Genel Meclis Üyeleri, 21 kasım 2011 Pazartesi günü saat 16:30’da, Taşova Öğretmenevi toplantı salonunda Meclis Başkanı Mustafa Çıttır başkanlığında toplandı.

        Taşova Öğretmenevi toplantı salonunda saat 16:30 başlayan toplantıya Meclis Başkanı Mustafa Çıttır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, il ve ilçelerin il genel meclis üyeleri, Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan ve Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir katıldı.

        Toplantıda söz alan Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil Şivgan, “Bizler Taşova olarak Amasya’nın seçilmiş insanlarını ilçemizde görmekten son derece mutluyuz. Hepinize tekrardan hoş geldiniz diyorum”, dedi. Sayın Kaymakamımız açıklamasında;
“Benim için İlçede öne çıkartılması gereken üç ana başlıklı sorun var. Bunlar: 1-Eğitim. 2-Yol. 3-Sulama’dır.

        Bizler Taşova’da, Özel İdare ve Milli Eğitimin bütçesi ile bizlere verdiği destek sayesinde birinci sorunumuzu çözdük. Bu sorunu çözerken ayrıca bizlere çok büyük destekleri olan Taşova Belediye Başkanımıza ve Belde Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin büyük sorunu olan ilköğretim okulları artık sizlere sorun olmayacak. Çünkü bizler Taşova’da güzel bir ekip oluşturduk ve okullarımızı yeniledik. Birçoğunu kaloriferli hale getirdik.

        İlçemizin bir diğer sorunu ise yol meselesidir. Taşova’nın 238 km olan bir yol ağı var. En güneyinden en kuzeyine giderken 4 adet sıradağ aşıyorsunuz. Bunu ilden birçok kişi bilmeyebilir. Şu an bizim 62 km uzaklıkta yerleşim yerimiz var ve buraya 1 saat 15 dakikada gidilebiliyor. Bizim sizlerden isteğimiz, 2014 yılına kadar bir iki gurup yolumuz var bunların bakımı onarımı var, sizlerin bu konularda yardımını bekliyoruz. Bir de Destek Kasabamız üzerinden Samsun’a giden bir yol var, bu yolda günlük yüzlerce araç trafiği oluşuyor, bu yolun genişletilmesi ve alt yapısının oluşturulması gerekmektedir.

        Bir diğer konumuz ise sulamadır. Köyde yaşamayan, tarlayı bilmeyen, şehirde büyüyen insanlar sulamanın önemini bilmezler. Sulamanın Türk tarımında ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Amasya’da DSİ (Devlet Su işleri İdaresi)’nin sulamada örnek göstereceği bir il olması gerekir. Amasya’da çok güzel çalışmalar yapıldı. Burası bir hayvancılık ve tarım memleketi ama bütçesi küçük tarım kapasitesi küçük olan illerin bütçesi ise Amasya’dan daha büyük. Bu dönemde Çaydibi göleti tamamlandı. Alpaslan göleti inşaatı devam ediyor ve bu göletler sayesinde 4 bin dönüm araziyi tarıma açtık.

Bizler Taşova olarak sizlerden desteklerinizin devamını istiyoruz”, dedi.

        Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir ise: “Siz değerli Amasya’nın seçilmiş, seçkin kişilerini İlçemizde görmekten son derece mutluluk duyuyoruz. Sizlerin yaptığı aynı zamanda kutsal bir görevdir. Toplanan parayı ilçelerimize ihtiyaçları çerçevesinde pay ediyorsunuz. Yerel idareler daha zordur, genel idareler daha rahattır. Eskiden bir köy muhtarı milletvekiline ulaşmaya çalışıyordu, şimdi ise bu görevleri il genel meclis üyeleri yerine getiriyor. Yapmış olduğunuz bu kutsal görevlerden dolayı hem kendi adıma hem de Taşova adına teşekkür ediyorum. Tekrardan sizlere Taşova’ya hoş geldiniz, diyorum.”

        Meclis Başkanı Mustafa Çıttır: “Şu an burada güzel bir tablo var. Kaymakamlığı ile Belediyesi ile Meclisi ile hep beraber olmak, birlik ve beraber olduğumuzu göstermek güzel bir olaydır. Bizler burada iki buçuk yıldır görev yapıyoruz. Artık özel idare köy hizmetleri yapısından çıktı, sadece köylere hizmet götüren değil, ilin tamamına hizmet götüren bir kurum oldu. Yapılan bütün hizmetler bu meclisin aldığı kararlarla oldu ve bu mecliste güzel kararlar aldı. Bundan sonrada hizmetlerimiz devam edecek olup bizleri burada ağırlayan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve ev sahibi meclis üyelerimize teşekkür ediyorum dedi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.