AMASYA İL DERNEĞİ RAMAZAN ÇADIRINA BÜYÜK İLGİ

Merkezi İstanbul’da bulunan Amasya İl Derneği, bu yıl ki Ramazan stand çadırını Bağcılar meydanında açtı.

Bu  konuda kendisi ile görüştüğümüz, Amasya il derneğinin yeni başkanı Aslan Sarıkaya, her yıl Kağıthane’de açtıkları Ramazan  çadırını, bu yıl Bağcılar’da açtıklarını söyledi.

Ramazan ayı boyunca açık tutulacak Ramazan  çadırına, Amasyalıların ilgisinin  çok yoğun olduğunu, adeta ziyaretçi akınına uğradığını, bunun da  kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Aslan Sarıkaya ile yaptığımız kısa görüşmede amaçlarının İstanbul’daki Amasyalıları bir araya getirmek olduğunu bunun için de çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Sarıkaya, İstanbul’da üçyüzellibin  Amasya’lı olduğunu, Amasyalıların her geçen yıl dernekçiliği  daha iyi kavradıklarını,  derneğimizin yaptığı her etkinliğe katılımın her geçen yıl daha da arttığını bunun da kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Aslan Sarıkaya, yaptıkları etkinliklerin amacının İstanbuldaki Amasyalıları zaman zaman bir araya getirerek; Amasyalıların  birlik ve beraberliklerini sağlamak, tanışma, kaynaşma,  örf- adet, gelenek ve göreneklerimizi  yaşatmak  adına yoğun çalışmalar içinde olduklarını söyledi.

Amasya il derneği başkanı Sarıkaya, her yıl düzenledikleri Futbol turnuvasıyla, Ramazan ayı dolayısıyla  bir ay boyunca açtııkarı iftar çadırıyla, ara ara verdikleri sabah kahvaltıları ile Amasyalıları sık sık bir araya getirdiklerini, amaçlarının  zaten bu olduğunu söyledi.

*

S. ASLAN

amas il amas3

Yorum Ekle