AMASYA İÇİN İKİ BÜYÜK ŞANS OLAN VALİ VAROL VE BAŞKAN SARI BİR ARAYA GELDİ

2017 Haziran ayında görevine başlayan ve vali olarak ilk görev yeri Amasya olan Dr. Osman Varol ile 2019 Mart’ta belediye başkanı seçilen Mehmet Sarı bir araya geldi.

Yaklaşık olarak iki buçuk yıldır Amasya Valisi olarak görev yapan Varol, ilimiz ve ilçelerimiz için yaptığı çalışmalarla bir çok kişinin beğenisini kazanarak örnek vali olma yolunda ilerliyor.

Neredeyse haftanın her günü işinin başında olan ve sürekli çalışma halinde olan Varol son yıllarda herkesin onayladığı gibi Amasya’nın gördüğü en etkili valilerden biri oldu.

İlçemizin yetiştirdiği ve Amasya’ya önemli eserler kazandırma yolunda çalışmaları ve projeleriyle dikkat çeken Mehmet Sarı da görev yaptığı 10 ay gibi kısa bir sürede yaptığı projeler ve çalışmalarla taraflı tarafsız her kesimin beğenisini kazanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Amasya Belediyesi’nin şehrin tarihi dokusunun ön plana çıkarılması için hazırladığı ve Fransa’nın başkenti Paris’te UNESCO merkezinde düzenlenen törende 2020 Uluslararası İdealkent ödülü alan ‘Yeşilkent Amasya’ projesi dolayısıyla Belediye Başkanı Sarı ile ekibini ziyaret ederek tebrik eden Vali Varol, çalışmalarında başarılar diledi.

31 Ocak 2020 Cuma günü gerçekleşen ziyarette Amasya için gecesini gündüzüne katarak çalışan iki değerli hizmet adamının şehrimiz için önemli bir şans olduğunu bir çok kişi kabul ediyor.

Yorum Ekle